Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

delno oblačno
V prvem delu noči bodo nevihte s krajevnimi neurji od zahoda zajele večji del Slovenije, v drugem delu noči pa prehodno povečini ponehale.
17°C | 25°C
petek, 30.06.2017
16°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
nedelja, 02.07.2017
14°C | 25°C
ponedeljek, 03.07.2017
14°C | 26°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 18h
Do sredine noči so ob nevihtah še možna krajevna neurja. Močni sunki zahodnega vetra in nalivi bodo ob prehodu hladne fronte najprej (okoli 22. ure) zajeli obalo, nato pa v približno treh urah prešli vso Slovenijo.
17°C
25°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Mojca Rode zaključuje svojo tekmovalno pot


SOSED SOSEDU

| |
09.12.2013      10:58
A A

Mojca Rode zaključuje svojo tekmovalno pot


Iz GD Vrhnika vas obveščamo, da bo z mesecem januarjem 2014 najboljša ritmičarka Mojca Rode zaključila svojo aktivno tekmovalno pot. Po 25 let dolgi karieri se bo kot tekmovalka GD Vrhnika in kot najstarejša tekmovalka na svetu ter najuspešnejša tekmovalka v zgodovini Slovenije poslovila od rednih treningov.


Deli:

Njen zadnji tekmovalni podvig je bil v mesecu avgustu 2013 udeležba na 32. Svetovnem prvenstvu v ritmični gimnastiki v Kijevu, Ukrajina (24. - 31. 8. 2013), kjer je zasedla odlično 59. mesto (skupaj 97 udeleženk). Seveda pa to za Mojco ne pomeni konec udejstvovanja v ritmični gimnastiki, saj že uspešno nadaljuje pot kot trenerka in sodnica našem domačem društvu. V nadaljevanju vam predstavljamo njeno profesionalno športno pot in dosežke, ki že sami po sebi dokazujejo njeno veličino.

S treningi je pričela v domačem kraju na Vrhniki, ko je imela komaj 5 let. Že kot deklica se je zaljubila v ritmično gimnastiko in njene čarobne rekvizite. Kasneje je to postala tudi njena služba, saj je bila zaposlena kot vrhunska športnica na Ministrstvu za notranje zadeve. Na njeni športni poti so jo vodile tako domače kot tuje strokovnjakinje ritmične gimnastike. Dolgoletni trenerki sta bili Slovenka Špela Dragaš v vrhniškem klubu in Bolgarka Marieta Stoimenova v ljubljanskem klubu Šiška, kjer je športno pot nadaljevala ob prehodu v srednjo šolo. Močna volja ji je tudi po rojstvu dveh hčerk pomagala k vrnitvi v vrhunski šport. Tako se je lahko še enkrat in tokrat zadnjič udeležila že svojega 7. Svetovnega prvenstva v Kijevu (Ukrajina), s katerega se je še sedmič v svoji karieri vrnila kot prvo uvrščena slovenska tekmovalka. V dvorani je spoznala tudi življenjskega sopotnika, odličnega telovadca Mitjo Petkovška, s katerim sta si ustvarila dom in družino. Imata dve hčerki - Gajo (3 leta) in Asjo (1 leto), ki sta zelo navihani. Nastopila je na 222 tekmovanjih, na katerih je zbrala preko 300 medalj in 50 pokalov. Na državnih prvenstvih Slovenije je okoli vratu 43x prejela zlato kolajno. Udeležila se je 11 evropskih prvenstev, 7 svetovnih prvenstev, 4 univerzijad in 2 sredozemskih iger, na katerih je dosegla najboljše uvrstitve v zgodovini Slovenije tako v individualnem programu kot v skupinskih sestavah. Za svoje dosežke je prejela tudi priznanje mednarodne gimnastične zveze FIG.

Mojci vsi skupaj iskreno čestitamo in ji želimo uspešno pot tudi v učiteljskih vodah.

 

 

 

                                                                                                          Urša Cvetko (GD Vrhnika)
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 450
Izšla: 26.06.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 29 30 1 2 3 4 5 6 7 8
29.06.2017 | Kino
Kino Vrhnika: CHURCHILL
30.06.2017 | Družabni dogodki
Urbani vrt #6
07.07.2017 | Kino
Kino Vrhnika: GIMME DANGER

Bodite prvi pri oddaji mnenja.