Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 16.08.2018

jasno
Ponoči se bo zjasnilo. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 16, ob morju 20 °C.
15°C | 29°C
petek, 17.08.2018
14°C | 31°C
sobota, 18.08.2018
17°C | 31°C
nedelja, 19.08.2018
16°C | 31°C
ponedeljek, 20.08.2018
16°C | 32°C
Opozorila
Sreda, 15.8.2018 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
29°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Ministrstvo ignorira Vrhničane


SOSED SOSEDU

| |
22.05.2018      7:49
A A

Ministrstvo ignorira VrhničaneVid Drašček
Vid Drašček
Deli:

Res je, kot je napisal Andraž Režman v sredinem Dnevniku 15/5-2018, da sem kot občinski svetnik razkril, da je Direktorat za prostor, graditev in stanovanj ignoriral dokument, ki mu ga je župan Vrhnike poslal lani 19.junija. V tem dokumentu je občina dala pobudo, naj ministrstvo spremeni prostorski akt za Kemisov reciklažni center tako, da v njem ne bo več dovoljeno zbirati nevarnih in manj nevarnih odpadkov, in naj Kemisu odvzamejo okoljevarstveno dovoljenje za tovrstno dejavnost. Ker odgovora ni bilo, je Župan Stojan Jakin Direktoratu poslal urgenco, pa do danes odgovora še ni dobil.

Prejšnji teden je na Vrhniki na pobudo civilne iniciative Eko Vrh potekal podpis izjave občinskih svetnikov »ne Kemisu« na Vrhniki, v skladu že sprejetim sklepom občinskega sveta, da se družba Kemis premesti na drugo lokacijo izven občine Vrhnika. Pobudo sta podpisala tudi častna občana Vrhnike dr. Helena  Rožmanc -Drašler in prof. dr. Branko Stanovnik. Samoiniciativno  je  izjavo  podpisal tudi poslanec in podpredsednik državnega zbora izvoljen na Vrhniki Primož Hainz.

Kot občinski svetnik sem resno zaskrbljen nad ignoranco Ministrstva za okolje in prostor, da sem natančen, Direktorata za prostor, graditev in stanovanja, saj imam informacijo, da ministrica o dokumentu ne ve nič. Kaj nam res neki uradnik tam v Ljubljani odloča kako bomo živeli tu na Vrhniki,ali lokalna skupnost res nič ne pomeni nasproti državi, se resno sprašujem.

Kar nekaj »cvetk« nam je zakuhala država tu na Vrhniki v zadnjih letih, od stečaja IUV,  pripeljala Kemis,tudi o Hameksu tam pod Vrhniško Planino, kjer je bil nekoč priročno skladišče eksplozivnih srdstev I.tankovske brigade, bi bilo umestno poslansko vprašanje kaj to tam počne. V najlepšem predelu Vrhnike v Cankarjevi  Tičnici nam je država pred kratkim zgradila tebi meni nič arhiv. Pa bi bilo bolje če bi zgradila regijski dementni center.

Ignoriranje lokalne samouprave, ki je temeljna celica moderne demokratične države je narazumljivo . Tak mandat državni uradniki nimajo. Ali bomo res morali s traktorji na cesto, da bomo kaj dosegli se sprašujem...

 

Vid Drašček Vrhnika

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Naš časopis? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Naš časopis
Tržaška cesta 25
Tel:(01) 750 66 38
Naš časopis
Številka: 461
Izšla: 02.07.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.