Logo MojaObčina.si

Vrhnika

DANES
14°C
-1°C
JUTRI
17°C
0°C

Festival obiskalo okoli 30 tisoč obiskovalcev

Med 15. in 24. junijem so potekali že 26. Argonavtski dnevi, ki so letos privabili rekordno število obiskovalcev. Zvrstilo se je okoli 90 dogodkov, kar je terjalo zelo velik organizacijski napor od krovnega organizatorja – Zavod Ivana Cankarja Vrhnika ter soorganizatorjev. »Večji obisk lahko pripišemo širši promociji festivala preko oglaševanja. Letos smo namreč poleg na Vrhniko in njenih sosednjih občin ciljali tudi na Ljubljano. Poslali smo kar 90 tisoč brošur, v kateri nismo samo navajali festivalskih dogodkov, marveč podali tudi namige za družinske izlete v času izven festivala,« je pojasnila Marija Zakrajšek, ki na Zavodu pokriva področje turizma in je hkrati tudi vodja festivala.

Oceno o številu obiskovalcev je podal direktor Zavoda Boštjan Koprivec. »Ocenjujemo, da nas je obiskalo okoli 30 tisoč obiskovalcev. Množičnost obiska potrjuje naš vloženi trud, pri čemer bi se rad zahvalil vsem, ki so pomagali tako po finančni kot organizacijski plati. Posebna hvala gre ekipi na našem Zavodu, ki bdi nad projektom, še posebej tehnični ekipi, ki se je zaradi množičnosti dogodkov resnično žrtvovala. Po vsem videnem in doživetem lahko potrdim Cankarjevim besedam, da na Vrhniki živijo veseli ljudje. Pesem je naš jezik in naša pesem je vriskanje. Hvala, ker ste zavriskali z nami!«

Gašper Tominc

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi