Logo MojaObčina.si

Vrhnika

DANES
25°C
16°C
JUTRI
26°C
11°C

Se bomo kmalu zapeljali po novi južni obvoznici?

Številni prebivalci Vrhnike se že dlje časa sprašujemo, kaj se dogaja z izgradnjo obvoznice na Vrhniki. To vprašanje si postavljamo še posebej v jutranjih ter popoldanskih prometnih konicah, ko se naša pot iz katerega koli konca Vrhnike lahko podaljša tudi za dvajset ali več minut. Tudi statistika povečanja prometa nam ni naklonjena. Samo na avtocestnem odseku med Brezovico in Vrhniko je promet v enem letu porastel za slabih 10%, med Vrhniko in Borovnico pa za slabih 5%.

Na vseh volitvah do sedaj smo vsi obljubljali, da se bo to spremenilo in se bomo vsi skupaj lahko zapeljali po novi Severni in Južni obvoznici. Zavedati se moramo, da zadeva ni tako enostavna, kot je videti na prvi pogled. Do uresničitve cilja je potrebno premagati goro birokracije, ovir, pogovorov in dogovorov. Končno pa se zadeva razvija v pravo smer. Direkcija RS za infrastrukturo je namreč v začetku marca objavila razpis za začetek gradnje Južne obvoznice. Razpis zajema gradnjo vzhodnega in zahodnega avtocestnega priključka s dvema krožiščema. Izgradnjo ceste Bajerji-Tojnica ter povezovalno cesto do naselja Verd ter ureditev križišča regionalne ceste Vrhnika Podpeč.  Zadnja faza obvoznice pa bo bila gradnja povezovalne ceste skozi industrijsko cono Verd, ki bo šla po nekdanjem industrijskem kompleksu Liko Vrhnika. Potekala bo od novega križišča na regionalni cesti Vrhnika-Podpeč do lokalne ceste Verd-Pokojišče. Izvajalec bo moral dela končati v 480 dneh od prve uvedbe v delo. Močno verjamem in upam, da bo do realizacije prišlo še letos in se bomo občani ter občanke v kratkem končno lahko peljali skozi Vrhniko, kot se to spodobi.


Doman Blagojević, občinski svetnik - Zeleni Slovenije

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi