Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

delno oblačno
Popoldne bo sončno z nekaj spremenljive oblačnosti. Nastale bodo krajevne nevihte. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 29 do 34 stopinj C.
21°C | 33°C
nedelja, 25.06.2017
20°C | 29°C
ponedeljek, 26.06.2017
18°C | 30°C
torek, 27.06.2017
18°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 32°C
Opozorila
Sobota, 24.6.2017 ob 15h
V popoldanskem in večernem času so možne močnejše nevihte s sunki vetra in nalivi, ni izključen pojav toče.
21°C
33°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Predsedstvo in politična skupščina EPP ......


NOVICE

| |
29.11.2013      9:08
1
A A

Predsedstvo in politična skupščina EPP izrazila močno podporo SDS in predsedniku JanšiDeli:

Politična skupščina EPP  je 13.11.2013 na predlog predsedstva EPP soglasno sprejela Resolucijo o stanju v Sloveniji, v kateri izraža podporo SDS kot ključni politični sili v državi ter izraža pričakovanje, da bo sodni proces proti njenemu predsedniku  zaključen v obljubljenem 3 - mesečnem roku (kar sta se javno s podpisom zavezala predsednik vrhovnega sodišča Branko Masleša in minister za pravosodje Senko Pličanič ) in da bo v pritožbenem postopku upoštevana temeljna človekova pravica do poštenega sojenja.  EPP izraža pričakovanje, da sodni proces ni namenjen izločitvi predsednika SDS iz politične konkurence ter apelira na Svet Evrope, OVSE in ostale pristojne evropske institucije, da spremljajo nadaljnji potek procesa ter skrbijo za skladnost postopkov z vladavino prava in s splošnimi evropskimi sodnimi standardi.

Predsedstvo EPP je pred dnevi obravnavalo poročilo posebne misije, ki jo je vodil Jerzy Buzek, nekdanji predsednik Evropskega parlamenta in predsednik poljske vlade in ki je preučevala politično in gospodarsko situacijo ter probleme pri uveljavljanju vladavine prava v Sloveniji. Misija se je med drugim sestala s predsednikom republike, vodstvi parlamentarnih strank, člani vlade, evropskimi poslanci, predstavniki različnih civilno-družbenih organizacij, medijev, nekdanjo tožilko Branko Z. Hrastar ter zadnjim predsednikom ZKS Cirilom Ribičičem. Na podlagi tega poročila je predsedstvo EPP predlagalo Resolucijo o Sloveniji in v njej posebej poudarilo potrebo po nepristranskem in neodvisnem sodstvu ter se v tem kontekstu zavzelo za striktno izvedbo lustracije.

Podmladek evropske ljudske stranke (YEPP) je že julija 2013 v posebni izjavi ostro obsodil  politični sodni proces proti predsedniku SDS ter izrazil hudo zaskrbljenost zaradi dvomljivih sodnih postopkov v Sloveniji.

Ključni evropski politiki so v preteklih dneh prejeli v angleški jezik prevedeno sodbo v zadevi Patria, zato so se lahko na lastne oči prepričali o absurdnosti obtožbe zoper predsednika SDS. S tem je odpadel še zadnji dvom v dejstvo, da je proces politično motiviran in da je bila pravica uporabljena selektivno.

Sprejeta resolucija bo imela dolgoročne pozitivne posledice na normalizacijo razmer v Sloveniji, saj prihaja iz vrst najmočnejše politične sile v Evropi. EPP vodi Evropski Svet in Evropsko komisijo, njene članice pa večino vlad v Evropi vključno z Nemčijo, motorjem evropskega gospodarstva. To evropsko okolje, ki SDS prepoznava kot ključno reformno politično silo v Sloveniji, bo v naslednjih letih lahko pomembno vplivalo na dogajanja v Sloveniji, državi, ki bo zaradi posledic neizpeljane tranzicije in vse večje zadolženosti vse bolj odvisna od evropskih finančnih virov.

 

Slovenska Demokratska Stranka

OO Vrhnika
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 1 komentarjev
Božo Verbič
Božo Verbič Se strinjam0 Se ne strinjam0
T.i. Resolucija o stanju v Sloveniji je nastala, jasno, kmalu po obisku Jerzy Buzek-a v Sloveniji in v dogovoru in tesnim sodelovanjem z J.J., ki se pač ne more sprijazniti s tem, da je pač samo eden izmed mnogih, ki so v postopku zaradi možnih nepravilnosti in možnosti suma korupcije. Tako je dobil je vso možnost za blatenje obstoječe politične opcije, kar je vsekakor s pridom izkoristil. Sicer pa pregovor pravi: Vrana vrani ne izkljuje oči!

06.12.2013 ob 11:34:05 Odgovor Prekliči
1 komentarjev
Stran


Naš časopis
Številka: 449
Izšla: 29.05.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
29.06.2017 | Kino
Kino Vrhnika: CHURCHILL
30.06.2017 | Družabni dogodki
Urbani vrt #6
24.06.2017 | Kino
Kino Vrhnika: AVTOMOBILI 3, 3D
24.06.2017 | Kino
Kino Vrhnika: TRANSFORMERJI: ZADNJI VITEZ 3D
29.06.2017 | Kino
Kino Vrhnika: CHURCHILL
30.06.2017 | Družabni dogodki
Urbani vrt #6
01.07.2017 | Kino
Kino Vrhnika: AVTOMOBILI 3

Bodite prvi pri oddaji mnenja.