Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 27.06.2017

pretežno oblačno
Ponoči bo precej jasno.
17°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 29°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 26°C
petek, 30.06.2017
16°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 26°C
Opozorila
Ponedeljek, 26.6.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
31°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila

Za najmlajše dve prenovljeni igrišči


OBVESTILA

| |
26.09.2013      11:47
A A

Za najmlajše dve prenovljeni igrišči


Od letošnjega poletja dalje je Vrhnika bogatejša za dve prenovljeni otroški igrišči: pri stari šoli v središču mesta in pri OŠ AM Slomška. Sicer je del prenove stekel že lani, letos pa sta bila projekta dokončno zaključena. Čeravno sta oba že v uporabi, sta sedaj doživela še slavnostni odprtji. Najprej, 13. septembra, so odprli igrišče pri stari Cankarjevi šoli, danes, 26. septembra, pa še pri Slomškovi.


Deli:

Kot je dejal župan Stojan Jakin, je bil projekt obnove zelo uspešen, saj so pridobili zelo uporabni in kakovostni igrišči, ki sledita identiteti območja in kulturni dediščini, hkrati pa otrokom omogočata razvijanje sposobnosti vseh čutov, krepitev domišljije, samozavesti in telesnih sposobnosti. V čem sta igrišči tako posebni oziroma po čem se ločita od ostalih? »Igrišči sta plod domačega znanja in dela, saj so ga ustvarjali priznani domači arhitekti in izvajalci, z uporabo materialov iz okolice,« je pojasnil župan. Namesto da bi naročili tipska plastična igrala iz Kitajske ali Italije in PVC blažilce, so projektanti iz Delavnice d. o. o. zasnovali inovativni igrišči, za izvajalca pa je bil kot najugodnejši izbran domačin Mitja Bobnar s. p. Tako je pri Slomškovi šoli nastalo igrišče Mostiščar, ki otroke s pomočjo lesenega pomola, ki se razteza nad namišljenim jezerom, levo in desno pa sta lesena platoja z mostiščarskima hiškama, nevede popelje v čas Ostrorogega jelena.

»Igrišče pri stari šoli smo poimenovali Igrišče palčke – za naše malčke in je že poprej imelo močan karakter, ki ga mu je dajalo podrto drevo,« je pojasnil Uroš Jereb iz Delavnice. Propadajoče drevo so nadomestili s »palčkami« - leseno podolgovato in razvejano strukturo, ki ponuja polno priložnosti za kreativno igro. Dodane so še gugalnice, tobogan, didaktične igre, spoznavati je mogoče celo fiziko zvoka med dvema drogovoma, ki delujeta kot telefon.

Na občini so pojasnili, da je cena obnove igrišče pri Osnovni šoli Ivana Cankarja bilo 43 tisoč evrov – upoštevajoč lanski in letošnji del. Za letošnji del obnove, kar je približno polovica, je občina pridobila EU sredstva v višini 50 % vrednosti del brez DDV. Podobno toliko je stala tudi obnova igrišča Mostiščar pri Slomškovi šoli in prav tako je tudi zanj občina pridobila EU sredstva.

 

Gašper Tominc, foto GT

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 450
Izšla: 26.06.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 27 28 29 30 1 2 3 4 5 6
27.06.2017
Danes ni dogodkov.
29.06.2017 | Kino
Kino Vrhnika: CHURCHILL
30.06.2017 | Družabni dogodki
Urbani vrt #6

Bodite prvi pri oddaji mnenja.