Logo MojaObčina.si

Vrhnika

DANES
11°C
4°C
JUTRI
10°C
5°C
8134

Obnova vodovodnih cevi v Razorski dolini

Krajevna skupnost Podlipa- Smrečje je še edina skupnost, ki v občini Vrhnika sama upravlja z vodovodom. Podlipska dolina ima dobro vodo, ki je tudi v najbolj sušnih letih nikoli ne zmanjka. Lansko leto so obnovili oba vodohrana in uredili okolico. Na Samiji so zgradili nov vodohran in cevi speljali do vsake hiše. Velika investicija, a jim je s skupnimi močmi uspelo. Že kar nekaj časa pa je problem v Razorski dolini. Bolj močvirnat teren je bil velikokrat kriv, da so cevi počile in intervencij je bilo kar veliko. Zdaj bo tega konec. Domačini so ob pomoči krajevne skupnosti  stopili skupaj in se lotili obnove dotrajanih vodovodnih cevi. Dela so uspešno zaključili in pitna voda že teče po novih ceveh. Vse stroške obnove je krila Krajevna skupnost. Obenem se je predsednik KS Boštjan Jurjevčič zahvalil vsem domačinom za pomoč in potrpežljivost. Prav je, da se tudi vsi vaščani zahvalimo Boštjanu in še vsem ostalim, ki so mu pomagali, saj so opravili veliko delo, ki pa je velikokrat spregledano. Oskrba prebivalcev z vodo je velika odgovornost in posamezniki dokazujejo, da so odgovorni. Po obnovi tukaj v Razorski dolini bo skoraj 20 kilometrov cevi, ki jih ima celoten vodovod v Podlipi in Smrečju še bolj varen in zanesljiv.

                           

J. Ž.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi