Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno jasno
Danes bo v zahodni Sloveniji zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo sončno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo zjutraj in dopoldne megla. Pihal bo jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 24 stopinj C.
8°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 14°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
torek, 24.10.2017
3°C | 17°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
20°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

V Bevkah so odprli novo vodno vrtino


OBČINSKE

| |
07.10.2015      20:33
A A

V Bevkah so odprli novo vodno vrtino


Včeraj so župan občine Vrhnika, Stojan Jakin, log – dragomerški župan, Miran Stanovnik in direktorica Komunalnega podjetja Vrhnika, Brigita Šen Kreže, slavnostno odprli vodno vrtino v Bevkah, ki bo pomemben rezervni vodni vir za prebivalce naselja Bevk in občane Loga - Dragomerja. Nekdanja, opuščena vrtina je bila poglobljene na 150 do 200 metrov, omogočala pa naj bi okoli 15 litrov načrpane vode na sekundo.


Deli:

Oskrba s pitno vodo na območju Bevk in Loga – Dragomerja bo odslej boljša. Nova vrtina v Bevkah bo pomemben rezervni vodni vir, obenem pa tako Bevčani kot občani Loga – Dragomerja ob morebitni okvari ali onesnaženju na vrhniškem oziroma borovniškem koncu ne bodo ostali brez pitne vode. Občini Vrhnika in Log – Dragomer sta se namreč do sedaj napajali iz Borovniškega vršaja. Od včeraj dalje pa so na sistem uradno priključili še vrtino v Bevkah, ki sta jo skupaj financirali občini Vrhnika in Log – Dragomer, investicija pa je vredna 86.700 evrov. Izvedbena dela za novo vrtino so se začela že leta 2013, končana pa so bila v prvi polovici lanskega leta, nato pa je sledilo enoletno spremljanje kakovosti vodnega vira na mikrobiološko in fizikalno kemijsko preizkušanje. Vrtalna dela je opravilo podjetje Geo Hidro, za hidrogeološka dela pa je poskrbel Hidroconsulting.

Na območju vrtine je pred leti že stal vodnjak, ki je bil vir vodnega napajanja za to področje. Vrtina je bila takrat globoka le 6 metrov, zaradi intenzivne obdelave kmetijskih površin in preplitke vrtine se je v vodi pojavil atrazin, zaradi česar je bil vodnjak izključen iz uporabe. Staro vrtino so poglobili na od 150 do 200 metrov, omogočila pa naj bi okoli 15 litrov načrpane vode na sekundo. Gradnja novega vodnjaka in njegova vključitev v sistem bo občini Log – Dragomer zdaj zagotavljala skoraj enkrat več vode kot je potrebuje. Kot so pojasnili na Komunalnem podjetju Vrhnika to pomeni, da občani Loga  - Dragomerja tudi v primeru okvar ne bodo ostali brez pitne vode.

»Meni je v veliko čast in ponos to, da vse  tri občine še vedno znamo skupiti skupaj, da še vedno znamo delati skupaj, da so se vodstva vseh treh občin še vedno pripravljena pogovoriti in skupaj reševati probleme. Ta vrtina je eden izmed tistih simbolov, ki kaže na to, da znamo skupaj z Logom – Dragomerjem reševati svoje težave.« Podobno je o skupnem projektu razmišljal tudi župan občine Log – Dragomer, Miran Stanovnik: »Mislim, da ljudem pošiljamo dober signal, da znamo sodelovati tudi pri projektih, ki so življenjskega pomena.« V svojem nagovoru se je Jakin dotaknil zgodovine reševanja oskrbe s pitno vodo v nekdanji skupni občini ter nadaljeval: »Napajanje občine Log – Dragomer je v tem trenutku nekoliko slabše, zato je prišlo do ideje, da zgradimo to vrtimo. S tem zagotovimo varnost obratovanja tudi v občini Log – Dragomer in ta varnost bo od sedaj, ko imamo to vrtino s kvalitetno vodo, zelo dobra.«

Stanovnik je zbrane opozoril še na pomen zdrave in čiste pitne vode ter ohranjanje vira življenja tudi za prihodnje generacije. »Voda je vir življenja in izredno hvaležen sem mojemu predhodniku Mladenu Sumini in županu Vrhnike, ki sta, takrat, ko sta se odločala za ta projekt, prepoznala njegovo pomembnost.« V nadaljevanju se je dotaknil še prihodnjih investicij za zagotavljanje boljše oskrbe s pitno vodo ter izpostavil gradnjo visoke cone na Lukovici, ki naj bi bila izvedena v prihodnjem letu in s katero bodo naredili še en korak naprej k boljši preskrbi s pitno vodo.

 

V. L.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.