Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.07.2018

delno oblačno
Plohe in nevihte se bodo nadaljevale v noč na torek in so lahko predvsem na jugu tudi močnejše.
16°C | 28°C
sreda, 18.07.2018
16°C | 31°C
četrtek, 19.07.2018
15°C | 31°C
petek, 20.07.2018
16°C | 31°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.7.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
28°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Upajo, da so porodne težave mimo


OBČINSKE

| |
05.04.2018      9:03
A A

Upajo, da so porodne težave mimoDeli:

Vrhnika, 4. april – Kar nekaj pomislekov okoli gradnje prizidka zdravstvenega doma na Vrhniki se je nakopičilo v tem letu, zato je občinska uprava povabila vse svetnike, da si ogledajo gradbišče, kjer so bili tudi vsi odgovorni strokovnjaki, ki sodelujejo pri projektu. Pojasnjeno je bilo, da je zaradi nepredvidenih težav v procesu gradnje prišlo od eno do dvomesečne zamude. Hkrati je prišlo tudi do menjave lastništva firme, ki gradi prizidek, kar je terjalo organizacijski čas. Župan Stojan Jakin je izrazil upanje, da je porodnih težav konec in da bo prizidek zgrajen čim bližje dogovorjenega roka, to je do konca septembra. O kakšni pogodbeni kazni za zamudo zaenkrat še ni govora, a če bo to smiselno, bodo preučili tudi to možnost – je še dejal župan. Svetnike je zanimalo, zakaj je gradnja tako draga, saj naj bi kvadratni meter stal preko dva tisoč evrov. Projektant Marko Sodja iz projektantske hiše SM Studio je pojasnil, da je razlog visoki ceni za to uporabljeni materiali (jeklo) oziroma količina le-tega. Namreč obstoječi temelji zdravstvenega doma so prešibki, da bi nanje lahko obesili dodatno nadstropje, zato bo slednje slonelo na posebej temeljenih jeklenih stebrih, postavljenih tik ob obodu objekta.  

Roman Strgar, direktor doma, je izrazil upanje, da bo zamude čim manj, predvsem pa se že veseli nove pridobitve, ki bo domu zagotovila 1144 m2 novih prostorov, hkrati pa bodo v celoti izboljšani pogoji za delo v prostorih pritličnega objekta na nekaj več kot 480 m2 površine. Z novimi prostori bo vsak zdravstveni program dobil svojo ordinacijo, kar bo znatno olajšalo delo zdravstvenemu osebju, ki si sedaj deli prostore po načelu turnusa. Glede novih zdravstvenih programov je še dejal, da ne goji velikih upov, upa le, da bodo dobili dodatno ekipo nujne medicinske pomoči, ki bi zagotovila dežurstvo tudi v primeru, ko bi ena od njih morala oditi na teren.

 

Gašper Tominc, foto: GT
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Naš časopis? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Naš časopis
Tržaška cesta 25
Tel:(01) 750 66 38
Naš časopis
Številka: 461
Izšla: 02.07.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Julij 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
16.07.2018
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.