Logo MojaObčina.si

Vrhnika

DANES
15°C
-2°C
JUTRI
14°C
1°C
Deli
5589

Tudi Vrhnika čistila Slovenijo

Vrhnika, 15. september - Svetovni in slovenski akciji čiščenja okolja so se pridružili tudi po nekaterih krajevnih skupnostih v občini Vrhniki. Prostovoljci na terenu so ugotavljali, da je odpadkov veliko manj kot v preteklih letih, še vedno pa glavni problema ostajajo gradbeni odpadki, veliko pa je razpršenih odpadkov oziroma t. i. smetenja. Vsekakor pa je dejansko reševanje problemov z odpadki stvar, ki je kompleksnejša od enodnevnih čistilnih akcij in jo moramo nasloviti širše na več resorjev, kot posamezniki pa prenesti v prakso vsakodnevno pozornost zmanjšanja, ponovne uporabe in bolj natančnega ločevanja odpadkov.

Akciji se je v soboto pridružil tudi trgovina z rabljenimi in preoblikovanimi predmeti Depo (Komunalno podjetje Vrhnika) v središču Vrhnike. Ta dan je bilo mogoče kupiti njene prodajne produkte po polovični ceni, določene pa je bilo mogoče z nekaj retorične in pogajalske spretnosti, dobiti še ceneje. Istočasno je Zelena straža Komunalnega podjetja Vrhnika na tržnici na Sodnijskem trgu med uporabnike delila vrečke iz blaga, torej vrečke, ki so namenjene večkratni uporabi. Ravno na problem plastike so v parku pred Depojem opozarjali tudi vrhniški taborniki Rod 11. šola, ki so nagovarjali stare in mlade – slednje med drugim tudi z njim »najbolj razumljivo akcijo«, naj se pri pijačah odpovedo slamicam. Sicer pa ste lahko tabornike srečali tudi v središču mesta, kjer so pobirali smeti.

 

Gašper Tominc, foto: GT   

 

 

 

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!