Logo MojaObčina.si

Vrhnika

DANES
0°C
-3°C
JUTRI
3°C
-1°C
Deli
9955

Spremenili so se šolski okoliši

Prostorska stiska osnovnih šol sta pripeljali do spremembe šolskih okolišev. Meseca decembra je občina prejela predlog OŠ Antona Martina Slomška in OŠ Ivana Cankarja, da se spremenita šolska okoliša obeh šol, in sicer da se v šolski okoliš Slomškove šole vključi Sinja Gorica, Trčkov Grič, Cankarjev trg, Čuža in Stara cesta do št. 25, ki so sedaj bili v šolskem okolišu Cankarjeve šole. Prav tako je bilo predlagano, da se lahko otroci podružnične šole Drenov Grič razporejajo med obema matičnima šolama – doslej so odhajali na Cankarjevo šoli.

Predlog odloka je občinski svet sicer potrdil, a je bilo nekaj pomislekov. Pavle Oblak (SLS) z Drenovega Griča je opozoril, da je med starši tega kraja prišlo zaradi predvidenih sprememb do kar velikega nezadovoljstva. Daniel Cukjati (SDS) je dejal, da tovrstne rešitve niso primerne za družine z več otroki, ker lahko pride do težav z logistiko. Požugal pa je tudi občini, zakaj že enkrat ne reši celovito šolske prostorske problematike, saj se po njegovem vendarle ve, kakšna je projekcija naravnega prirasta prebivalstva. Župan Stojan Jakin je odgovarjal, da ne gre toliko za prirast kot za priseljevanje, katerega pa ni mogoče predvidevati. Polonca Šurca Gerdina, ravnateljica OŠ Ivana Cankarja, je dejala, da stvari res niso tako enostavne in da lahko skladno z zakonodajo že en dodaten učenec povzroči potrebo po novem oddelku. Sicer pa je še dejala, da bodo spremembe natančno predstavili tudi staršem.

 

Gašper Tominc

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!