Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 18.09.2018

pretežno jasno
Popoldne bo pretežno jasno. Najvišje dnevne temperature bodo od 24 do 29, v Vipavski dolini in na Goriškem okoli 30 °C.
15°C | 28°C
sreda, 19.09.2018
15°C | 29°C
četrtek, 20.09.2018
15°C | 28°C
petek, 21.09.2018
14°C | 29°C
sobota, 22.09.2018
14°C | 24°C
Opozorila
Torek, 18.9.2018 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
28°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Spremenili so se šolski okoliši


OBČINSKE

| |
25.02.2018      9:26
A A

Spremenili so se šolski okolišiDeli:

Prostorska stiska osnovnih šol sta pripeljali do spremembe šolskih okolišev. Meseca decembra je občina prejela predlog OŠ Antona Martina Slomška in OŠ Ivana Cankarja, da se spremenita šolska okoliša obeh šol, in sicer da se v šolski okoliš Slomškove šole vključi Sinja Gorica, Trčkov Grič, Cankarjev trg, Čuža in Stara cesta do št. 25, ki so sedaj bili v šolskem okolišu Cankarjeve šole. Prav tako je bilo predlagano, da se lahko otroci podružnične šole Drenov Grič razporejajo med obema matičnima šolama – doslej so odhajali na Cankarjevo šoli.

Predlog odloka je občinski svet sicer potrdil, a je bilo nekaj pomislekov. Pavle Oblak (SLS) z Drenovega Griča je opozoril, da je med starši tega kraja prišlo zaradi predvidenih sprememb do kar velikega nezadovoljstva. Daniel Cukjati (SDS) je dejal, da tovrstne rešitve niso primerne za družine z več otroki, ker lahko pride do težav z logistiko. Požugal pa je tudi občini, zakaj že enkrat ne reši celovito šolske prostorske problematike, saj se po njegovem vendarle ve, kakšna je projekcija naravnega prirasta prebivalstva. Župan Stojan Jakin je odgovarjal, da ne gre toliko za prirast kot za priseljevanje, katerega pa ni mogoče predvidevati. Polonca Šurca Gerdina, ravnateljica OŠ Ivana Cankarja, je dejala, da stvari res niso tako enostavne in da lahko skladno z zakonodajo že en dodaten učenec povzroči potrebo po novem oddelku. Sicer pa je še dejala, da bodo spremembe natančno predstavili tudi staršem.

 

Gašper Tominc
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Naš časopis? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 462
Izšla: 27.08.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.