Logo MojaObčina.si

Vrhnika

DANES
31°C
16°C
JUTRI
32°C
16°C
Deli
11740

Slovo rdeče bukve

Danes se od zgodnjih jutranjih ur v parku v središču mesta mudijo delavci Vrtnarstva Hlebec, ki imajo kar veliko opraviti z rdečo bukvijo v parku pred Kavarno park. V pomoč jim je visoko dvigalo firme Dvig, ki skrbi za nadzorovano padanje debelejših in večjih kosov drevesa, ter gasilci PGD Vrhnika, ki z avtolestvijo nudijo delavcem primerno višino. Vrtnarstvo Hlebec bo bukev požagalo in odstranilo parobek, na njeno mesto pa bodo zasadili okrasno drevo japoniko.

Rdeča bukev je po navedbah Zavoda RS za varstvo narave odmrla zaradi del na rastišču, ki so obsegala betoniranje in izkop. To je pripomoglo k slabšanju stanja drevesa, ki se je končalo s propadom naravne vrednote. Z znanimi ukrepi drevesa ni več mogoče sanirati, saj je odmrlo. Rdeča bukev je bila spomenik lokalnega pomena. (gt, foto: gt)

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi