Logo MojaObčina.si

Vrhnika

JUTRI
37°C
17°C
ČE.
34°C
19°C
8019

Po "klavirskih tipkah" čez cesto

V začetku maja so stekla gradbena dela na Cesti 6. maja, kjer je izvajalec del, Komunalno podjetje Vrhnika, začel s pripravami na dvig celotnega križišča med Cesto 6. maja in Na zelenico. Najprej so dvignili robnike, ki so bili pred tem zaradi potreb kolesarjev, invalidov in otroških vozičkov spuščeni. »S tega naslova se je na nas obrnilo kar nekaj zaskrbljenih občanov, ki so se zbali, da prehod ne bo več mogoč za kolesarje in invalide. Vse smo pomirili, saj bo dvignjeno križišče omogočalo prehod vsem prej omenjenim,« so nam sporočili z občine. Prehod za pešce je namreč zasnovan v dvignjeni obliki, zaradi česar ni potrebe več po spuščenih robnikih. »Prehod bo po novem mogoč brez kakršnih koli klančin in podobnih nevšečnosti za vozičke, invalide in kolesarje.« Posebnost prehoda pa je predvsem v njegovi likovni podobi, kajti prehod je zaradi bližine glasbene šole izveden v grafiki klavirskih tipk. 

 

Gašper Tominc

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi