Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.07.2018

pretežno jasno
Plohe in nevihte se bodo nadaljevale v noč na torek in so lahko predvsem na jugu tudi močnejše.
17°C | 29°C
sreda, 16.07.2018
16°C | 28°C
četrtek, 18.07.2018
16°C | 31°C
petek, 19.07.2018
16°C | 30°C
sobota, 20.07.2018
17°C | 31°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.7.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
29°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Odhaja dekan Blaž Gregorc


OBČINSKE

| |
10.07.2017      9:09
A A

Odhaja dekan Blaž Gregorc


S prvim avgustom bo novo delovno mesto - ekonoma ljubljanske škofije - prevzel dosedanji vrhniški dekan in župnik Blaž Gregorc. Farani se bodo lahko od njega poslovili v nedeljo 16. julija, hkrati z njim pa župnijo zapušča tudi kaplan Gašper Mauko.


Deli:

Blaž Gregorc je prišel na Vrhniko v letu 2001. V šestnajstih letih je izdatno pomnožil pastoralne dejavnosti, ki so se od njegova prihoda do danes več kot podvojile. Danes v župniji deluje več kot 30 različnih skupin. Obnovljene so bile skoraj vse notranjosti cerkva, predvsem podružničnih: v Veliki Ligojni, Blatni Brezovici, Verdu, na Stari Vrhniki, Lesnem Brdu, Zaplani in Sveti Trojici. Neizbrisljiv pečat je pustil na predšolski vzgoji in skrbi za otroke. Leta 2006 je župnija postala bogatejša za nov župnijski vrtec, ki danes sprejema 190 otrok iz 135 različnih družin. Tudi na področju karitativne dejavnosti so bili storjeni koraki naprej, pri čemer ne delijo več samo oblek in hrane, ampak tudi svetovalno in pravno pomoč, spremljajo bolne in ostarele po domovih in nudijo pomoč v Domu upokojencev. Za ves trud, ki ga je Blaž Gregorc vložil v skupnost, je leta 2015, ob občinskem prazniku, prejel zlato plaketo Ivana Cankarja.

Ker je funkcija župnika tudi javna, sta se od 51-letnega Gregorca v svojih prostorih poslovila tudi župan Stojan Jakin in direktorica občinske uprave Vesna Kranjc. Obe strani sta dosedanje sodelovanje opisali kot korektno, položeni so dobri temelji za sodelovanje z Gregorčevim naslednikom. Hkrati sta mu gostitelja zaželela čim več uspeha pri soočanju z novimi izzivi.

Tako kot je bil izdan odlok o imenovanju Gregorca za ekonoma ljubljanske škofije, je bil izdan tudi odlok o premestitvi kaplana Gašperja Mauka, ki odhaja v kaplansko službo župnij Cerklje na Gorenjskem in Šenčur. Na Vrhniko pa je bil za dušnega pastirja poslan Mohor Rihtaršič, dosedanji kaplan v Ribnici, Šentvidu pri Stični in krajše obdobje upravitelj in soupravitelj Kresnice in Hotič. Novi župnik bo službo na Vrhniki nastopil 1. avgusta. Kot pomočnik mu bo dodeljen Boris Rozman, ki je bil posvečen pred dvema letoma in je do sedaj opravljal službo kaplana v Železnikih.

 

Gašper Tominc, foto: GT
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Naš časopis? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Naš časopis
Tržaška cesta 25
Tel:(01) 750 66 38
Naš časopis
Številka: 461
Izšla: 02.07.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Julij 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
17.07.2018
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.