Logo MojaObčina.si

Vrhnika

JUTRI
32°C
19°C
TOR.
34°C
18°C
10217

Novi vrhniški župan je Daniel Cukjati

Vrhnika, 2. december – V drugem krogu lokalnih volitev je največ glasov volivcev dobil Daniel Cukjati, neodvisni kandidat, ki je nastopil s podporo SDS, liste ZaLajf, NSi, SLS, SMC in Zeleni Slovenije. Po neuradnih podatkih Državne volilne komisije je prejel 53,58% oziroma 2.827 glasov, to je  378 glasov več od protikandidata Petra Gabrovška (46,42%), prav tako neodvisnega kandidata s podporo liste Povezujemo Vrhniko in stranke SD. Volilna udeležba je bila 39,32%. 

Kot je dejal Cukjati, je približno tak volilni rezultat tudi pričakoval. »Zmagalo je sodelovanje. Podprlo me je šest strank in list, ki so prepoznali vrednost mojega preteklega dela. Volivcem se za izkazano zaupanje iskreno zahvaljujem in obljubljam, da bom upravičil njihovo zaupanje.« Povprašali smo ga tudi o morebitni koaliciji, a je dejal, da je za kaj takega še preuranjeno govoriti. »Stremel bom k temu, da bomo pomembne odločitve dosegali s čim večjim konsenzom občinskega sveta.«

Peter Gabrovšek, ki se prav tako zahvaljuje vsem svojim volivcem za izkazano podporo, je svoj rezultat sicer označil za zelo dobrega glede na to, da se je odločil za kandidaturo »tik pred zdajci«. »Menim, da me je do tega rezultata pripeljalo moje delovanje in slogan, ki pravi v tem smislu: naj na Vrhniki tekmujejo ideje in ne politika.« Kljub dobremu rezultatu pravi, da v politiki ne namerava več sodelovati, saj le-ta vse prevečkrat deluje razdiralno, česar pa sam noče. »Vsekakor želim, da g. Cukjatiju uspe in da Vrhniko popelje še korak naprej,« je dejal Gabrovšek in dodaja, da poraz ni nikakor vplival na odločitev o zaprtju Saubermacherjeve kompostarne. »Kompostarno bomo – tako kot sem že prej obljubil - prihodnje leto zaprli, na to rezultat lokalnih volitev nima nobenega vpliva.«

Gašper Tominc, foto: GT
 

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi