Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 16.07.2018

pretežno oblačno
Zvečer bo še možna kakšna ploha ali nevihta, ponoči pa se bo ozračje umirilo. Prehodno se bo zjasnilo. Zjutraj pa se bo od zahoda zmerno pooblačilo, po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 17, ob morju okoli 19 °C.
16°C | 28°C
torek, 17.07.2018
16°C | 30°C
sreda, 18.07.2018
16°C | 31°C
četrtek, 19.07.2018
16°C | 30°C
Opozorila
Nedelja, 15.7.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
28°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Nova stranka ustanovljena na Vrhniki


OBČINSKE

| |
18.11.2017      18:05
A A

Nova stranka ustanovljena na Vrhniki


Danes je bila na Vrhniki ustanovljena politična stranka Dobra država. Njen predsednik je postal dr. Bojan Dobovšek. Kot so dejali, je glavni cilj stranke izkoreniniti korupcijo na vseh ravneh in državljanom povrniti zaupanje v politiko.


Deli:

"Že v začetku minulega stoletja je Ivan Cankar, pronicljivi opazovalec slovenske duše, orisal poteze slovenske politike, kjer se stališča udeleženih spreminjajo kot po vetru, načelnost pa je izjema in ne pravilo. Govorimo o drami Hlapci. Čeprav je šlo v omenjenem primeru za nasprotje med liberalnim in konzervativnim, vzporednic z današnjim časom ni težko najti. Še več, danes je nenačelnost politike pripeljala tako daleč, da je nasprotje med enim in drugim večinoma zgolj forma, edino načelo pa je koristoljubje," so v stranki Dobra država zapisali na svoji spletni strani. 

"Razlogi za novo stranko postajajo še bolj jasni ob zadnjih dogajanjih, sistem pa lahko kredibilno spreminjamo samo od znotraj. Koristoljubje, korupcija, ter izguba občutka za skupno dobro, za odgovornost, je pripeljalo Slovenijo do največjega izziva po osamosvojitvi. Imamo državo, ki v pogojih visoke gospodarske rasti - ta je sicer plod klenosti našega gospodarstva in ne učinkovitosti oblasti - nekako deluje. Toda temelji države so ogroženi. Ob vsej piarovsko promovirani rasti se soočamo z razpadajočim zdravstvenim sistemom, nespodbudnim okoljem za gospodarstvo, neučinkovitim delovanjem sodstva in različnih nadzornih organov. Mladi so prepuščeni sami sebi, nikjer ni niti sledu o konsistentni politiki podpore mladim generacijam, upokojenci so postali socialni problem, ki ga država podcenjevalno rešuje z milostnim, nekaj odstotnim višanjem pokojnin, srednja generacija, ki morda v tem trenutku živi vsaj spodobno, je tempirana bomba, ki se bo pokazala v letih njihove upokojitve. Problem staranja slovenske populacije trenutne elite enostavno ignorirajo, prav tako ekološke probleme, podnebne spremembe. Lokalne skupnosti, občine, so postale šum v delovanju države. Temu je potrebno narediti konec. Več kot očitno je, da denarja v tej državi nekaj je, vsak dan pa nenadzorovano pronica v pore neučinkovitosti in korupcije," so še zapisali. (gt, foto: Dobra država)
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Naš časopis? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Naš časopis
Tržaška cesta 25
Tel:(01) 750 66 38
Naš časopis
Številka: 461
Izšla: 02.07.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Julij 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24
15.07.2018
Danes ni dogodkov.

Bodite prvi pri oddaji mnenja.