Logo MojaObčina.si

Vrhnika

JUTRI
22°C
3°C
PON.
13°C
5°C
Deli
11553

Na Tržaški so se začela dela

Dober teden dni že potekajo dela ob Tržaški cesti, od Kulturnega centra Vrhnika do Voljčeve ceste.
Dela so bila po pogodbi zaupana koprski družbi CPK, trenutna dela pa vrši podizvajalec Rajko Mivšek s. p. V okviru del bodo uredili štiri križišča, vključno z novim uvozom do Kulturnega centra, dostopa do pokopališča in Močilnika, zavijalne pasove, škarpe, semaforizacijo prehoda za pešce in druge ukrepe za umirjanje prometa. S tem posegom naj bi se izboljšala varnost za najšibkejše udeležence v prometu: kolesarje, pešce, invalide in šoloobvezne otroke. 
Vrednost investicije je nekaj 977 tisoč evrov, od tega bo občina Vrhnika dala 320 tisoč, EU in država 207 tisoč, DRSI pa 450 tisoč. 
Cestni režim na omenjenem odseku bo ostal nespremenjen vsaj do 15. avgusta, dokler ne bo urejen avtocestni izvoz in uvoz Logatec.
Gašper Tominc

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi