Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.09.2018

pretežno jasno
Zvečer bo zmerno do pretežno oblačno, predvsem v hribovitem svetu zahodne Slovenije bo občasno rahlo deževalo ali rosilo. Krepil se bo jugozahodni veter.
13°C | 18°C
torek, 25.09.2018
4°C | 16°C
sreda, 26.09.2018
3°C | 16°C
četrtek, 27.09.2018
1°C | 20°C
petek, 28.09.2018
6°C | 22°C
Opozorila
Nedelja, 23.9.2018 ob 18h
V drugi polovici noči in jutri zjutraj bodo najmočnejši sunki severnega vetra ponekod v severni in severovzhodni Sloveniji lahko presegli hitrost 70 km na uro.
13°C
18°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Na Tojnicah bo zrasla industrijska cona


OBČINSKE

| |
26.02.2018      9:31
A A

Na Tojnicah bo zrasla industrijska conaDeli:

V špici med avtocesto in Ljubljanico, kjer je nekoč stala betonarna, bo zrasla industrijska cona. Vsaj tako izkazuje prostorska dokumentacija, ki so jo na nedavni seji imeli na mizi člani občinskega sveta. Gre za privatno naložbo nepremičninskega sklada Ceeref, katerega lastnik naj bi bil, kot je bilo slišati na seji, privatizacijski mogotec Igor Lah. Dokument na dobrih 41 tisoč kvadratnih metrih predvideva gradnjo več industrijskih hal, velikih približno 15 x 30 metrov, ter čez tristo parkirnih mest. Preden bo lahko gradnja stekla, bo občina morala zgraditi še povezovalno cesto ob Ljubljanici, ki bo hkrati delovala tudi kot obrambni nasip pred poplavami.

Glede na nedavno slabo izkušnjo s Kemisom, je bilo s strani svetnikov pričakovati veliko previdnost in tudi kanček dvoma. Leon Marjan Možina (Desus) in Viktor Sladič (Lista za razvoj vrhniškega podeželja) sta izrazila bojazen, da bo prišla umazana industrija, ki bo zopet imela vpliv na okolje ter na počutje in zdravje ljudi. Na občinski strani so pojasnjevali, da bo na tem mestu prepovedana predelava in skladiščenje večjih količin vseh vrst odpadkov ter skladiščenje in predelava okolju nevarnih snovi. Prav tako so prepovedane vse dejavnosti za katere je potrebno pridobiti okoljevarstveno dovoljenje ali soglasje in tudi vse dejavnosti, ki potencialno lahko obremenjujejo okolico s prekomernim hrupom, smradom in drugimi izpusti.

Svetnika Pavleta Oblaka (SLS) je zanimalo ali gre za realen projekt, torej ali bo tam res zrasla industrijska cona, ali pa nemara gre samo za nekakšne špekulantske prostorske malverzacije. Predstavnica občinske uprave je dejala, da to težko komentira, so pa pravila, kaj sme tam stati in katere dejavnosti se lahko vršijo, jasna.

Mirko Antolović (SDS) je opozoril na stanovanjsko stisko, ker naj bi po njegovih podatkih v objektu, ki stoji na tem območju in je predviden za rušitev, stanovali dve družini. Župan Stojan Jakin je dejal, da po njemu znanih podatkih stanuje le ena, da pa občina zanjo nima prostih socialnih stanovanj.

Daniel Cukjati (SDS) je predlagal, da se iz odloka (OPPN) na mestu, kjer je govora o prepovedi predelav in skladiščenja črta besedno zvezo »večjih količin«, ker po njegovem mnenju lahko pride do izigravanja razumevanja dikcije in Vrhnika zopet postane tarča smradu, strupov. Občinski svet se je s tem strinjal in na koncu tudi večinsko potrdil predlagan odlok (OPPN) z njegovim popravkom.

Župan Stojan Jakin je še menil, da bo degradirano območje z industrijsko cono končno dobilo urejenost tako v prostorskem kot infrastrukturnem smislu.

 

Gašper Tominc  
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Naš časopis? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 462
Izšla: 27.08.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
September 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2
25.09.2018 | Umetnost
CANKAR V ČASU
27.09.2018 | Kino
Filmsko dopoldne: VSI VEJO
23.09.2018 | Kino
Kino Vrhnika: CHRISTOPHER ROBIN
23.09.2018 | Kino
Kino Vrhnika: NA OBALI CHESIL
25.09.2018 | Umetnost
CANKAR V ČASU
27.09.2018 | Kino
Filmsko dopoldne: VSI VEJO
28.09.2018 | Kino
Kino Vrhnika: SKRIVNO ŽIVLJENJE MAČK

Bodite prvi pri oddaji mnenja.