Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.04.2018

delno oblačno
Ponoči bo jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 4 do 10 °C.
10°C | 26°C
nedelja, 22.04.2018
10°C | 28°C
ponedeljek, 23.04.2018
10°C | 25°C
torek, 24.04.2018
11°C | 26°C
Opozorila
Petek, 20.4.2018 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
26°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Kemis: potrebno gradbeno dovoljenje ali ne?


OBČINSKE

| |
05.10.2017      13:57
A A

Kemis: potrebno gradbeno dovoljenje ali ne?


Po poročanju časnika Dnevnik, je pri Kemisu poglavitno vprašanje: ali je za njegovo obnovo potrebno gradbeno dovoljenje. Joško Knez, direktor ARSO, je namreč na nedavni javni tribuni na Vrhniki dejal, da mora podjetje pridobiti novo gradbeno dovoljenje, pri Kemisu pa menijo drugače.


Foto: STA
Foto: STA
Deli:

Tako je odločitev, ali bo Kemis potreboval gradbeno dovoljenje ali ne, v rokah gradbene inšpekcije. Gradbena zakonodaja namreč pravi, da v primeru, ko gre za vzdrževanje objekta, gradbenega dovoljenja ni potrebno pridobiti, v primeru rekonstrukcije ali novogradnje pa. Dnevnik še navaja, da je ravno to vprašanje bistveno, zato gre pričakovati, da bo Kemis zagovarjal stališče, da ne bo šlo za novogradnjo ali rekonstrukcijo, ker se ni porušilo celo poslopje, pač pa le del. Druga stran meni nasprotno. Odvetnik Janez Stušek je prepričan, da je sanacija preobsežna, da bi lahko obnovo izpeljali preko obstoječega gradbenega dovoljenja. (gt)
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Naš časopis? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 458
Izšla: 26.03.2018
Poglej Pdf