Logo MojaObčina.si

Vrhnika

DANES
3°C
3°C
JUTRI
1°C
-2°C
Deli
4317

Kemis: potrebno gradbeno dovoljenje ali ne?

Po poročanju časnika Dnevnik, je pri Kemisu poglavitno vprašanje: ali je za njegovo obnovo potrebno gradbeno dovoljenje. Joško Knez, direktor ARSO, je namreč na nedavni javni tribuni na Vrhniki dejal, da mora podjetje pridobiti novo gradbeno dovoljenje, pri Kemisu pa menijo drugače.

Tako je odločitev, ali bo Kemis potreboval gradbeno dovoljenje ali ne, v rokah gradbene inšpekcije. Gradbena zakonodaja namreč pravi, da v primeru, ko gre za vzdrževanje objekta, gradbenega dovoljenja ni potrebno pridobiti, v primeru rekonstrukcije ali novogradnje pa. Dnevnik še navaja, da je ravno to vprašanje bistveno, zato gre pričakovati, da bo Kemis zagovarjal stališče, da ne bo šlo za novogradnjo ali rekonstrukcijo, ker se ni porušilo celo poslopje, pač pa le del. Druga stran meni nasprotno. Odvetnik Janez Stušek je prepričan, da je sanacija preobsežna, da bi lahko obnovo izpeljali preko obstoječega gradbenega dovoljenja. (gt)

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij