Logo MojaObčina.si

Vrhnika

JUTRI
27°C
19°C
SOB.
28°C
18°C
7374

Izboljšali dostop do Drče in uredili tamkajšnji spomenik

Te dni so delavci Zavoda Ivana Cankarja Vrhnika uredili dostop do Drče, kjer je partizanska grobnica in spomenik padlim med drugo svetovno vojno. Dostop po poti iz Močilnika je oteževala gosta podrast, ponekod tudi padla debla in korenine dreves. Veliko kapelj znoja je bilo potrebnih, da je ta ponovno vredna svojega imena. Del so se lotili tudi pri samem spomeniku, ki ga je mestoma že zaraščalo grmovje, prav tako so že močno zbledele črke. Delavci ZIC-a so očistili okolico spomenika, izbran pogodbenik pa je zbrusil nagrobno ploščo, očistil črke in jih prebarval. Celotno območje Drče je tako dobilo novo svežino in dostojen izgled, ki pritiče takemu prostoru.

Spominska slovesnost na Drči bo ta petek (1. november) ob 10. uri.

 

Gašper Tominc, foto: BE

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi