Logo MojaObčina.si
DANES
3°C
1°C
JUTRI
7°C
0°C
Oceni objavo

Dan zdravja požel veliko zanimanja

Vrhnika, 11. maj – Tudi letos je ob svetovnem dnevu medicinskih sester Center za krepitev zdravja vrhniškega zdravstvenega doma pripravil na zelenici pred Zavodom Ivana Cankarja tako imenovani Dan zdravja, na katerem so obiskovalce osveščali o zdravem življenju. Pripravili so veliko predstavitvenih stojnic, ki obiskovalcev niso pustile ravnodušne. »Prav zanimivo je, koliko sladkorja pojemo, pa se tega sploh ne zavedamo. Tisti žakelj sladkorja, ki ponazarja letno zaužitje sladkorja na osebo, te prav šokira,« je dejala ena od obiskovalk. Takšnih in podobnih »šokov« je bilo še veliko, kot na primer prikaz pljuč kadilca in nekadilca, pa koliko mikrobov ostane na roki pri površnem umivanju le-teh, a kot so dejala dekleta na predstavitvi, nikoli ni prepozno za zdrav način življenja. Poleg samih poučnih prikazov, so občani lahko opravili tudi meritve spirometrije, kostne gostote, krvnega tlaka, krvnega sladkorja, analizo telesne sestave… Še več, aktivnejši so se lahko pridružili tudi kateri od organiziranih vadb za zdravo hrbtenico, vadbi proti osteoporozi ali se pridružili nordijski hoji po okolici Vrhnike. Piko na i celotnemu dogajanju so dodali še starovrhniški gasilci, ki so predstavili svojo tehniko, kar je sploh pri najmlajših poželo veliko zanimanja.

Celodnevno dogajanje se je zaključilo pozno popoldne. Kot je dejala Jerneja Filipič iz Centra za krepitev zdravja, so nad obiskom bili zelo zadovoljni, saj so prihajali tako mladi kot stari preko celotnega dneva. »To potrjuje, da Center za krepitev zdravja dela dobro, da je razpoznaven in nenazadnje, da se ljudje zavedajo pomena zdravja, kar je eden od naših osnovnih ciljev.«

 

Gašper Tominc, foto: GT

 

 

 

Oglejte si tudi