Logo MojaObčina.si

Vrhnika

DANES
24°C
13°C
JUTRI
26°C
11°C
Deli
5939

Na Vrhniki zaključili 58. Regijsko Linhartovo srečanje gledaliških skupin

Od četrtka 16. maja o nedelje 19. maja je v Šentjakobskem gledališču in v Cankarjevem domu na Vrhniki potekala predstavitev najboljših predstav ljubiteljskih gledališč osrednje Slovenije po izboru strokovnih spremljevalk Tjaše Črnigoj in Simone Zorc Ramovš. Slavnostna prireditev ob zaključku je bila na Vrhniki, ko so po predstavi Arzenik in stare čipke v izvedbi KD Janez Jalen podelili tudi priznanja. Priznanje za žensko vlogo sta prejeli Urška Klein (Brucka, Šentjakobsko gledališče Ljubljana) in Anka Eržen (KD Janez Jalen, Arzenik in stare čipke), za moško Tone Bertoncelj (Šentjakobsko gledališče, Idealen soprog) in Simon Baraga (DPD Svoboda Loška dolina, Maček v žaklju). Priznanje sta prejela še Maja Malc (Čaj za dve, KD Rakek) in Dramsko društvo Neptun iz Polhovega Gradca za predstavo Kifeljci. Posebno priznanje selektorja za eksperimentalno predstavo Brez, je prejel Šodr Teater KUD Šentvid nad Ljubljano. Linhartovo srečanje je potekalo pod okriljem vrhniške JSKD v sodelovanju z ZIC Vrhnika.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi