Logo MojaObčina.si

Vrhnika

DANES
11°C
5°C
JUTRI
12°C
4°C
16412

Na tržnico postavili 15 novih stojnic

Dosedanje stojnice na vrhniški tržnici niso bile praktične, saj so imele streho natanko tako veliko, kot je bila miza stojnice. V primeru padavin sta tako bila mokra oba: prodajalec in kupec. Upravljalec tržnice (Komunalno podjetje Vrhnika) in občina sta zato bila večkrat deležna kritike, zato se je občina odločila, da 15 najbolj dotrajanih stojnic zamenja z novimi, ki imajo širšo streho – na obeh straneh: tako na kupčevi kot prodajalčevi. Platno streh so opremili z napisi Visitvrhnika.si, nogice stojnice pa z nerjavečo pločevino, ki bo podaljšala njihovo življenjsko dobo. Za vseh petnajst stojnic je občina odštela 10 tisoč evrov, spomladi pa načrtuje nabavo še dodatnih petnajst. Na ta način se bo podoba tržnice poenotila, uporabniška izkušnja pa izboljšala.


Sicer pa to ni edina novost, ki jo je bila deležna tržnica v zadnjem času. Po novem je v času obratovanja tržnice del parkirišč nasproti gasilskega doma rezerviran samo za prodajne kombije (prodaja iz kombija). Še večja novost pa se obeta tekom leta, in sicer pokrita tržnica, za katero je že rezerviran denar v občinskem proračunu. Kot so pojasnili na občini, ki je investitor projekta, trenutno pripravljajo potrebno gradbeno dokumentacijo. Pokrita tržnica bo v nekdanjih prostorih Agrolita, kjer naj bi imele svoj pult mesnica, ribarnica in še kdo, na voljo pa bodo tudi javno dostopne sanitarije.Gašper Tominc, foto: GT

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi