Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 26.05.2018

pretežno oblačno
Popoldne bo na Primorskem pretežno jasno, drugod delno jasno s spremenljivo oblačnostjo. Predvsem v hribovitem svetu bo nastala kakšna nevihta. Najvišje dnevne temperature bodo od 24 do 27, na Primorskem do 29 °C.
15°C | 27°C
nedelja, 27.05.2018
16°C | 28°C
ponedeljek, 28.05.2018
16°C | 29°C
torek, 29.05.2018
17°C | 29°C
sreda, 30.05.2018
17°C | 28°C
Opozorila
Sobota, 26.5.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
27°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Znova zavzeli Idrijco


ŠPORT, ŠOLSTVO, LOKALNE SKUPNOSTI, DRUŠTVA

| |
19.07.2017      13:14
A A

Znova zavzeli IdrijcoArgotlon po taborniško
Argotlon po taborniško
Deli:
Po petih letih smo se taborniki Rodu Enajsta šola zopet odpravili taborit ob reko Idrijco. Pridružili so se nam tudi taborniki iz rodu Samorastniki iz Ljubljane. Petdeset Vrhničanov in trideset Ljubljančanov na kupu je pestra druščina, skupaj smo preživeli osem krasnih dni v naravi pod platneno streho.

Otroci so spoznavali naravo, se učili prve pomoči in orientacije, vozljali ter postavljali bivake. V teh bi morali tudi prespati, a je žal preveč deževalo. Obiskala sta nas tudi gozdar in biologinja, s katerima so se pogovarjali o pogostih drevesnih vrstah v naših gozdovih, kako skrbimo zanje in kako se obnašati v naravi. Izvedeli so tudi veliko novega o pristopih do divjih in domačih živali.

Za en dan smo se preselili v vikinški čas, skozi katerega sta naša plemena popeljala slavna nordijska bogova Loki in Thor. Plemena so se med sabo pomerila za nasledstvo prestola glavnega boga Odina. Čez dan so jih čakale različne preizkušnje, zvečer pa so z zabavnimi gledališkimi točkami dokazala katero je najboljše. Najpogumnejši so se spopadli tudi s progo preživetja, ki je peljala cik cak čez Idrijco, čez drn in strn, za konec pa seveda ni manjkala blatna kopel.

Letošnje taborjenje je bilo znova nepozabno. Sklenilo se je mnogo novih prijateljstev in verjetno ga bomo skupaj z Ljubljančani še kdaj izvedli. Zahvalili bi se tudi Pekarni Vrhnika, ki nas je založila s kruhom ter prevozniku Promet Mesec, s komer se vedno radi zapeljemo.

Septembra  drvimo novemu taborniškemu letu naproti. Kdor bi se nam rad pridružil na naših dogodivščinah naj nas poišče na facebooku ali sledi objavam na res.rutka.net
Povezave:res.rutka.net
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 459
Izšla: 30.04.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.