Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Ponoči in v jutranjih urah se bo postopno povsod pooblačilo. Zjutraj bodo na zahodu že možne rahle padavine, drugod bo še suho. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 11, na obali do 15 stopinj C.
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
6°C | 13°C
torek, 24.10.2017
5°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 15°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 19°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 16h
V nedeljo popoldne bo na Primorskem zapihala zmerna do močna burja, ki bo do ponedeljka zjutraj oslabela. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h.
10°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Predvolilne obljube strank


GOSPODARSTVO, LOKALNE SKUPNOSTI, DOGODKI

| |
27.06.2014      8:03
A A

Predvolilne obljube strank


Ne sprašuj, kaj lahko ta dežela stori zate, vprašaj se, kaj lahko ti storiš zanjo! John F. Kennedy, 20. januar, 1961


Deli:

Ne sprašuj, kaj lahko ta dežela stori zate, vprašaj se, kaj lahko ti storiš zanjo!

John F. Kennedy, 20. januar, 1961

 

Znamenita poved iz inavguracijskega govora ameriškega predsednika Kennedy-ja iz januarja 1961 je kljub svoji častitljivi starosti, za čas in prostor v katerem se Slovenci nahajamo, še kako aktualna! Zaradi vrste storjenih napak se je naša država v zadnjih desetih letih iz najbolj uspešne nove članice Evropske unije spremenila v državo, ki šele v zadnjem času kaže znake okrevanja po hudi gospodarski krizi. Utemeljeno lahko sklepamo, da so krivci za tako stanje predvsem neodgovorni politiki, ki so s svojim neučinkovitim političnim dialogom in postavljanjem lastnih koristi pred koristi države in njenih državljanov, ustvarili okolje, ki omogoča napredek le tistim, ki hodijo ali celo prestopijo mejo zakona!

 

Zato so visoke predvolilne obljube večine strank, ki se na letošnjih predčasnih volitvah potegujejo za mesta v parlamentu, nerealne, neokusne in do državljanov Slovenije žaljive! Iz medijev poslušamo o 10.000 novih delovnih mestih, tabličnih računalnikih, velikih investicijah, vrnitvi vloženega denarja davkoplačevalcev v banke, višjih plačah, regresih in socialnih prispevkih, brezplačnih vrtcih in šolah, takojšnjih zaposlitvah mladih in še o marsičem. Še posebej so neokusne visoke obljube tistih politikov in njihovih strank, ki so v zadnjih desetih letih zaradi sodelovanja v petih vladah tega obdobja imele možnost storiti kaj dobrega za državo in njene državljane, a tega niso storile! Tovrstne predvolilne obljube imajo namreč ključno pomanjkljivost. Ne povedo nam, od kje se bodo financirale! Vsaka taka obljuba potrebuje finančna sredstva in če jo želimo izpolniti, moramo denar vzeti drugje. To pa v situaciji v kateri se nahajamo pomeni, da bomo pri izpolnjevanju tovrstnih obljub naredili krivice drugim. Še najslabše bi bilo, če bi z novimi zadolževanji bremenili naše otroke in vnuke!

 

Zagotovo je Kennedy-jeva misel s stališča navadnega prebivalca Slovenije težko razumljiva, še posebej, če se zaradi brezposelnosti, škode po naravni nesreči ali kako drugače nahaja v težki socialni stiski. Vendar lahko, če pogledamo nekoliko širše v okvire lokalnih skupnosti treh občin, ki sestavljajo volilni okraj Vrhnika v katerem kandidiram, ugotovimo, da lahko državi in ostalim občinam v Sloveniji občine Log-Dragomer, Borovnica in Vrhnika ponudijo marsikatero dobro prakso, ki jo v zadnjih letih uspešno izvajajo ekipe treh županov s podporo učinkovitega in proaktivnega dialoga vseh treh občinskih svetov.

 

Vse tri občine učinkovito upravljajo s komunalnimi odpadki in so zaradi dolgoletnega aktivnega dela KPV Vrhnika postale prve v Sloveniji z nazivom »Občina brez odpadka«. S tem so se postavile ob bok lokalnim skupnostim v najrazvitejših predelih Evrope. Navedene občine so najuspešnejše v Sloveniji glede črpanja evropskih sredstev, ki jih koristijo pri projektu »Čista Ljubljanica« pri izgradnji kanalizacijskega omrežja, energetskih sanacijah javnih stavb in uporabi obnovljivih virov energije, gradnji in obnovi občinskih stavb, otroških igrišč, obnovi cest ter drugih investicijah. V vseh treh občinah se kvalitetno implementirajo lokalni energetski koncepti, pohvalijo se lahko z visoko kvaliteto osnovnega zdravstva in osnovnega šolstva ter urejenega institucionalnega varstva otrok, starejših in socialno ogroženih. V naših občinah v sožitju bivajo ljudje različnih narodnosti, verskih prepričanj, spolov in spolnih usmeritev ter starosti, ki jih bogati bogat nabor družbenih dejavnosti občin. In ne nazadnje lahko priznamo, da je prav visok nivo proaktivnega političnega dialoga za dobro ljudi v naših občinskih svetih omogočil podporo ekipam vseh treh županov, da učinkovito delajo tisto, kar se od njih upravičeno pričakuje. Res je, veliko dobrega lahko naše tri občine prispevajo k ustvarjanju boljšega življenja ljudi v Sloveniji!

 

In kaj lahko občani naših treh občin realno pričakujemo od države v prihodnjem sklicu parlamenta? Upravičeno pričakujemo podporo države pri urejanju naše prometne infrastrukture. Pričakujemo podporo države pri nadaljnji krepitvi javnega zdravstva, institucionalnega varstva otrok, starejših in socialno ogroženih, podporo pri osnovnem šolstvu ter investicijah in delovnih mestih povezanih z njimi. Pričakujemo transparenten umik države iz lastništva bank in podjetij ter konkurenčno podjetniško okolje, ki bo omogočalo zasebno iniciativo na vseh področjih gospodarstva, kar bo v nadaljevanju omogočalo gospodarsko rast in zaposlenost ljudi. Makroekonomske politike morajo gospodarstvo regulirati samo na tistih področjih, ki zagotavljajo trajnostni razvoj, to pa so ekologija, učinkovita raba obnovljivih virov energije,  zaščita intelektualne lastnine, pravilna uporaba naravnih virov, finančno vodenje podjetij, sociala in celovita izraba finančnih virov Evropske unije. Pričakujemo enake možnosti za vse državljane ne glede na spol, narodnost, starost, politično in versko prepričanje ter spolno usmerjenost. Pričakujemo šolski sistem, ki bo omogočal zaposljivost ljudi na podlagi naravnih danosti in konkurenčnih prednosti Slovenije. Pričakujemo učinkovito javno upravo in pravno državo, ki bosta blizu ljudem.

 

Predvsem pa vsi prebivalci Slovenije pričakujemo, da se bo slovenska politika končno prenehala ukvarjati sama s sabo, da bo prenehala z obtoževanji za dogodke za ne vem koliko desetletij nazaj, da se bo prenehala ukvarjati s politiki, ki imajo težave z zakonom in da bo začela osredotočena na ključne probleme resnično skrbeti za državo in njene državljane.

 

Na teh volitvah sem se kot domačin Vrhnike prvikrat v svojem življenju odločil kandidirati za poslanca Državnega zbora in sicer na listi Zavezništva Alenke Bratušek. Mnenja sem, da je gospa Alenka Bratušek v enem letu svoje vlade dokazala, da je zmožna reševati težave in uresničevati naša visoka pričakovanja na učinkovit, strpen in za vse enakopraven način. Njena vlada je bila sposobna po desetletni stagnaciji v enem letu preprečiti prihod mednarodne reševalne trojke, sanirati bančni sistem, znižati obresti zadolževanja na zgodovinsko najnižjo raven, obrniti trend zaposlovanja in gospodarske rasti navzgor, se z dvignjeno glavo obraniti notranje političnih manipulacij in po dolgem času dvigniti mednarodni ugled Slovenije! Seveda s tem nikakor ne smemo biti zadovoljni, saj ostaja pred nami še veliko nerešenih težav. Menim pa, da so navedeni enoletni dosežki njene vlade dovoljšen dokaz njenih sposobnosti.

 

Zato vas nagovarjam, da na volitvah podprete stranko Zavezništva Alenke Bratušek in na volilnem listu obkrožite številko 1 pred imenom stranke. Zelo vam bom hvaležen tudi za vaš preferenčni glas ob mojem imenu! Obljubljam vam samo posluh za vaše težave, trdo delo in dogovarjanje pri njihovem reševanju in nič več!

  

mag. Peter Petrovčič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31
22.10.2017
Danes ni dogodkov.
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
PLESNA ŠOLA URŠKA VRHNIKA - PLESNI TEČAJ SALSE
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
PLESNA ŠOLA URŠKA VRHNIKA - PLESNI TEČAJ SALSE
27.10.2017 | Kino
Kino Vrhnika: TRD OREH 2
27.10.2017 | Šole in vrtci
Kino Vrhnika: THOR: RAGNAROK
28.10.2017 | Kino
Kino Vrhnika: MOJ MALI PONI
28.10.2017 | Kino
Kino Vrhnika: ŽAGA 8
29.10.2017 | Kino
Kino Vrhnika: MOJ MALI PONI
29.10.2017 | Kino
Kino Vrhnika: MILICE 2
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
PLESNA ŠOLA URŠKA VRHNIKA - PLESNI TEČAJ SALSE
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
PLESNA ŠOLA URŠKA VRHNIKA - PLESNI TEČAJ SALSE
26.10.2017 | Kino
FILMSKO DOPOLDNE: LEDENA BABICA
26.10.2017 | Kino
FILMSKO DOPOLDNE: LEDENA BABICA
26.10.2017 | Kino
Kino Vrhnika: ŽAGA 8

Bodite prvi pri oddaji mnenja.