Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

jasno
Ponoči bo predvsem ob morju zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko občasno tudi megleno. Drugod bo precej jasno. Zjutraj bo po nekaterih kotlinah megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, na Primorskem od 8 do 11 stopinj.
7°C | 22°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
9°C | 15°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 14°C
Opozorila
Sreda, 18.10.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
22°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Nekoč sokolski dom, danes dom krajanov


LOKALNE SKUPNOSTI

| |
16.12.2012      7:26
A A

Nekoč sokolski dom, danes dom krajanov


Nekdanja sokolska dvorana na Tržaški cesti 11 je pred časom po večletnem mletju sodnih mlinov prešla v roke treh vrhniških krajevnih skupnosti: Breg, Center in Vas. Takoj po pridobitvi nepremičnine so se krajevne skupnosti odločile za prenovo strehe, čemur pa je na koncu sledila še celotna prenova zunanjosti objekta.


Predsedniška trojka: Peter Sečnik, Jure Jakopič in Karol Jakopič.
Predsedniška trojka: Peter Sečnik, Jure Jakopič in Karol Jakopič.
Deli:

Kot so za Naš časopis povedali predsedniki krajevnih skupnosti Peter Sečnik, Karol Jurjevčič in Jure Jakopič, so aprila letos podpisali pogodbo z C-Investom iz Trebnjega in se takoj lotili obnovo ostrešja. Zamenjali so strešno opeko, del lesenega ostrešja in strelovod. Slučaj je nanesel, da je hudo deževje namočilo veteransko in sejno sobo, kar je povzročilo kar nekaj škode. Po dobrem mesecu dni so bila dela na strehi končana, znašala pa so 62 tisoč evrov.

V blagajni krajevnih skupnosti je ostalo še nekaj denarja, zato so se lotili še adaptacije fasade. Toda kot so povedali sogovorniki, je natančnejši pregled ometa pokazal, da je ta na mnogih mestih votel, kar je imelo za posledico – v nasprotju s prvotnimi pričakovanji – da so morali odstraniti celoten zgornji ustroj fasade. To je za seboj potegnilo dodatne stroške, kakor tudi nekaj novih oken (26 oken), ki so jih zamenjali. »Želeli smo, da bi se objekt čim bolje vklapljal v okolico, zato smo se obrnili na zavod za varstvo kulturne dediščine, kjer so nam svetovali z barvnim odtenkom objekta,« je pojasnil Sečnik in dodal, da so bila dela konec septembra končana. »Na objekt smo dali nove napise in ga poimenovali Dom krajanov,« ga je še dopolnil Jurjevčič. Vrednost fasade je bila 30 tisoč evrov, celotna investicija pa je stala 109 tisoč evrov.

»Naša želja je, da bi v prihajajočem letu izdelali podstrešno armirano ploščo, da bi na ta način dobili dodatne prostore za društva. Zanimanje za prostore je, sedaj pa so na vrsti pogajanja,« je povedal Jakopič. V Domu krajanov trenutno poleg treh krajevnih skupnosti »domujejo«: gasilska zveza, planinsko društvo, ZŠAM, veteransko združenje, združenje častnikov, čebelarji, lovci, študenti in pihalna godba.

 

Gašper Tominc
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.