Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

delno oblačno
Danes bo spremenljivo oblačno, občasno bodo nastajale krajevne plohe in nevihte. Več sonca bo na vzhodu države. Pihal bo okrepljen jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 20 do 27 stopinj.
18°C | 25°C
petek, 30.06.2017
15°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
nedelja, 02.07.2017
14°C | 27°C
ponedeljek, 03.07.2017
13°C | 25°C
Opozorila
Četrtek, 29.6.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
18°C
25°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Domača kuhna pa to ...


OSNOVNA ŠOLA, LOKALNE SKUPNOSTI

| |
16.05.2013      14:12
A A

Domača kuhna pa to ...Deli:

Napočil je 15. maj in z njim finalno tekmovanje v kuharskih veščinah avtohtonih lokalnih posebnosti "Domača kuhna pa to ..." Ob 11. uri smo začeli - stisnjeni ob majhni delavni površini v veliki dvorani dvorca Zemono. Vse nam je "padlo dol", ko smo zagledali dekoracije ostalih tekmovalcev. Trenutek panike in zmede, nato je delo steklo. Spomnili smo se, kako smo se učili, in vse skuhali ob pravem času - bilo je izredno dobro! Vmes pa fotografi, kamere, intervjuji, žirija si neprestano nekaj zapisuje - urezati se nismo smeli, saj je naša mentorica pozabila "flajštre".

Jedi smo predstavili žiriji, pred ocenjevalci smo se izkazali kot dobri poznavalci kulinarike našega kraja. Žirija se je umaknila v poseben prostor - dolgo smo čakali. No, končno! Seveda, sledili so govori, zahvale, "naj zgodbica o potovanju s fičotom", za katero smo dobili 3000 glasov in pristali na 4. mestu.

Držali smo se za roke, obrazi so bili resni ... Rezultati so bili razvrščeni po abecednem redu skupin - nas ni bilo med njimi ... In od zdaj dalje Tijan ne mara polente. Jošt je zaigral še zadnji akord in igra je bila končana.

Ne smemo pa pozabiti, da so bile naše spomladanske počitnice še posebej zanimive. Izbrali so nas za snemanje kulinarične oddaje "Zabeljeno po ameriško", ki je potekalo v gostilni Pečarič v Ljubljani in se ravno zdaj prikazuje ob nedeljah na POP TV. Vrhunski kuharici iz Amerike smo pokazali, kako se pripravljajo vrhniški štruklji s suhimi slivami. Izkušnja je bila nadvse zanimiva. Pogovarjali smo se po angleško in bili deležni posebne pozornosti in zahvale z ameriške ambasade v Ljubljani. Kot finalisti v kuharskih veščinah domačih jedi pa se bomo pokazali še na Pogačarjevem trgu v Ljubljani, 8. 6. 2013, skupaj s folklorno skupino naše šole in našim harmonikašem Joštom. Pridružite se nam! Za naslednje šolsko leto pa - nihče ne ve, česa se bo naša mentorica še spomnila!

skupina Barjanci iz OŠ Antona Martina Slomška Vrhnika z mentorico
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 450
Izšla: 26.06.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 29 30 1 2 3 4 5 6 7 8
29.06.2017 | Kino
Kino Vrhnika: CHURCHILL
30.06.2017 | Družabni dogodki
Urbani vrt #6
07.07.2017 | Kino
Kino Vrhnika: GIMME DANGER

Bodite prvi pri oddaji mnenja.