Logo MojaObčina.si

Vrhnika

DANES
10°C
1°C
JUTRI
11°C
-4°C
9572

Ljubitelji tomosovih mopedov na izletu

V soboto 01.06.2019 smo ljubitelji motorjev Tomos iz Blatne Brezovice že tretje leto zapored organizirali izlet z mopedi. Do sedaj smo že dvakrat organizirali dvodnevni izlet v Belo krajino na Kolpo, sedaj pa smo se odločili, da gremo na morje v Ankaran. Zbralo se nas je 17 mopedistov, spremljevalno vozilo in snemalec Andraž s težkim motorjem. Letošnje leto so se nam prvič pridružili tudi mopedisti iz Sinje Gorice. Pot nas je vodila preko Vrhnike, Logatca, Laz, Planine, Strmce, Predjamskega gradu, Kozine, Socerba, Milj v Italiji do Ankarana, kjer smo v kampu prenočili. Drugi dan smo se vrnili nazaj preko Črnega Kala, Kozine in Pivke nazaj v Blatno Brezovico. Oba dneva smo imeli čudovito vreme, na cesti pa 30 do 40 let stari mopedi, za katere so lastniki v zadnjih letih odlično poskrbeli in skorajda niso imeli težav. Pri tem gre pohvala za odlično organizacijo in vodenje KORČE Marjanu, za logistično podporo UMEK Primožu – Gašperju in snemalcu – kronistu VRHOVC Andražu. Ker smo bili na cesti vsi disciplinirani in se držali prometnih predpisov je bila pot varna in brez nezgod. Pod vtisom lepih dogodkov in spominov že snujemo novo pot za leto 2020.

 

Branko Skubic, foto: Andraž Vrhovc

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi