Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

pretežno oblačno
Danes bo pretežno jasno. Dopoldne se bo po nekaterih nižinah še zadrževala megla. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 23 stopinj C.
8°C | 21°C
sreda, 18.10.2017
8°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 22°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
21°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Vrtec in šola na obisku v Kinu Bevke


KULTURA

| |
11.12.2013      8:45
A A

Vrtec in šola na obisku v Kinu Bevkesodelavci bevškega kina (foto:  Fotostudio Tim )
sodelavci bevškega kina (foto: Fotostudio Tim )
Deli:

Vrtec in šola na obisku v Kinu Bevke

 

Kino Bevke je v decembru gostil otroke iz vrtca Rosika in šolarje, ki obiskujejo podružnično šolo v Bevkah. Mlajši so si ogledali Beli pramen – pustolovščine malega bobra, večji pa mladinski film Predmestni krokodili.

 

Takole so drugošolci povzeli vsebino Belega pramena:

Belemu pramenu je umrl oče. Vidra je podrla jez. Belega pramena in starega so napadli volkovi. Mama je podrla drevo in s tem vejo, na kateri je stal ris. Ko je strela udarila v drevo je začelo goreti. ( Jaka Zlobko )

 

Malega bobra je odplavil močan tok. Mama medvedka je podrla jez. Volkovi so hoteli požreti malega bobra. Sova je hotela ugrabiti malega bobra. Mama je zgradila jez. ( Sara Rubido )

 

Mali bobrček je spoznal novega prijatelja, starega bobra. Njegovo družino je napadla vidra. V gozdu je zagorel požar. Za prijatelje je imel veliko živali. ( Rok Lenarčič )

 

Dogajanje v Predmestnih krokodilih pa so zapisali tako:

V nekem mestu je bil zelo popularen klub – Krokodili. Fant po imenu Hannes si je v ta klub zelo želel priti. Ampak, da bi bil Krokodil, je moral dobiti obesek v obliki krokodila. Obesek pa je bil na strehi visoke opekarne. ( Tinkara Cuznar, 4.c)

 

Hannes je postal član Krokodilov. Kai je opazil rop trgovine, ki jo je imela Hannesova mama. Kai jim je povedal, zato so tudi njega sprejeli v klub. Kai je tudi povedal, da so ukradeno robo peljali v opekarno. Tam so našli sledi treh motorjev.( Dan Rubido, 4.c)

 

Kmalu zatem so v časopisu objavili članek, ki je opisoval, da bodo staro opekarno porušili in na njeno mesto postavili stanovanjske bloke. Zvečer so se zbrali in se pomenili o opekarni in o ropih. Sklenili so, da se bodo pozno ponoči zbrali v opekarni in dobili dokaze, da so roparji člani klape Frankovega starejšega brata Denisa. ( Anamarija Japelj, 5.c)

 

Krokodili so se zmenili, kako bodo ujeli lopove. Tisto noč so odšli k tovarni in so videli lopove, ki so v kombi zlagali stvari iz tovarne. Poklicali so policijo in ta jih je zaprla v zapor. Krokodili so dobili nagrado. Potem pa so odštevali bombardiranje. ( Anže Brglez, 5.c)

 

Film mi je bil zelo, zelo všeč in bi ga gledala še enkrat, če bi ga lahko. Všeč mi je bil zato, ker je pustolovski in domišljijski. Upam, da bomo lahko še kdaj odšli v kino Bevke. Zelo mi je bilo všeč, ko so lovili lopove in jih na koncu ujeli. Film je bil zares zelo dober. ( Vesna Lenarčič, 5.c)

 

Poleg filmov za naše najmlajše pa imamo v rednem programu Kina Bevke tudi filme, namenjene odrasli publiki. Po novem letu nas čaka kar pester izbor različnih žanrov. Vabimo vas, da se nam pridružite in se sprostite ter nasmejite ob gledanju izbranih filmov. Naj bo leto 2014 polno izzivov, zanimivih dogodkov in trenutkov sreče.

 

Se vidimo, vsako drugo nedeljo ob 18 uri v dvorani Kina Bevke.

 

sodelavci Kina Bevke

 
Priloge:
MS Office Word 2003
kino spored
19402_kinospored.doc (12 KB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.