Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.07.2018

jasno
Popoldne bo pretežno jasno. Najvišje dnevne temperature bodo od 28 do 33 °C.
15°C | 32°C
petek, 20.07.2018
17°C | 31°C
sobota, 21.07.2018
18°C | 29°C
nedelja, 22.07.2018
17°C | 28°C
ponedeljek, 23.07.2018
18°C | 29°C
Opozorila
Četrtek, 19.7.2018 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
32°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Veseli čas prihaja, območno srečanje ......


KULTURA

| |
22.02.2017      9:05
A A

Veseli čas prihaja, območno srečanje folklornih skupinFS LIGOJNA KUD LIGOJNA
FS LIGOJNA KUD LIGOJNA
Deli:
V soboto, 18. februarja 2017, je vrhniška izpostava Javnega sklada RS za kulturne dejavnosti pripravila območno srečanje folklornih skupin. Prireditev Veseli čas prihaja, smo si lahko ogledali v dvorani OŠ Borovnica, pri njeni izvedbi pa sta sodelovala tudi Kulturno društvo Borovnica in Folklorna skupina Šumnik, predvsem s pripravo scenografije, za kar je poskrbela Slavica Marta Ošaben in za povezovanje prireditve, za katerega je scenarij in tekst spisal Rok Mihevc, povezovali pa so ga trije pari najmlajših članov KD Borovnica. 
Z barvitimi in zelo raznolikimi odrskimi postavitvami se je predstavilo šest folklornih skupin: FS Ligojna in FS Cepci iz KUD Ligojna, FS Šumnik in FS Bistra iz KD Borovnica, Mladinska FS iz KD sv. Mihaela Grosuplje in FS Rak iz KD Rak Rakek.
Videli smo plese iz širne Slovenije, ki so jih avtorji povezali pod naslovi Mi se mamo radi, Splet prekmurskih plesov, Veseli čas prihaja, Splet gorenjskih plesov, Furež in plesi vzhodne Štajerske in Ples pod vaško lipo. Zanimiva su tudi imena posamičnih plesov, ki so "spleteni" v odrski postavitvi: Ta potrkana, Noj katoliš, Ta požugana, Gorički valček, Sotiš, Gospod - gospa, Pajeriš, Zibenšrit, Mrzulin... in še jih ne zmanjka. Pa naštejmo še vodje skupin, brez katerih se pač nič ne zgodi in nič ne naredi: v Ligojni delujejo Mirko Verbič, Sebastjan Svete in Martin Novak, v Grosupljem Veronika Kalar, na Rakeku Vida Žlogar in  v Borovnici Jerneja Grdadolnik in Liljana Kogovšek, ki jo je na srečanju nadomeščala Nataša Grom.
Srečanje je strokovno pospremila Marija Kapušin, ki prihaja s Primorske in tudi sama vodi FD Gartrož iz Nove Gorice, ki se redno uvršča na državni kakovostni nivo. Po prireditvi je ga. Kapušin z vodji skupin spregovorila o njihovem mentorskem in koreografskem delu in možnostih za nadaljnje piljenje in nadgradnjo odrskih postavitev.
In ne nazadnje je pomemben del srečanja tudi druženje ob pogostitvi, ki jo je organizator pripravil za nastopajoče, odlično pa izvedla Gostilna Godec v dvorani OŠ Borovnica. Gostujoče skupine so pohvalile domačine za izredno prijazen sprejem in odlično organizacijo dogodka, še dolgo pa je v dvorani odmevala ob zvokih "žive muske"!
Za spominske posnetke je poskrbela fotografinja Eva Križaj.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 461
Izšla: 02.07.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Julij 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.07.2018 | Ostalo
Rimski tabor v Starem malnu
23.07.201 | Tečaji in delavnice
Počitniške Likovne Ustvarjalnice
19.07.2018 | Ostalo
Rimski tabor v Starem malnu
23.07.201 | Tečaji in delavnice
Počitniške Likovne Ustvarjalnice

Bodite prvi pri oddaji mnenja.