Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 25.06.2017

oblačno
Popoldne bo sončno z nekaj spremenljive oblačnosti. Nastale bodo krajevne nevihte. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 29 do 34 stopinj C.
20°C | 29°C
torek, 26.06.2017
18°C | 30°C
sreda, 27.06.2017
18°C | 31°C
četrtek, 28.06.2017
18°C | 32°C
Opozorila
Sobota, 24.6.2017 ob 15h
V popoldanskem in večernem času so možne močnejše nevihte s sunki vetra in nalivi, ni izključen pojav toče.
20°C
29°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

OB BISTREM POTOKU JE MLIN, srečanje otroških ......


KULTURA

| |
17.05.2017      12:59
A A

OB BISTREM POTOKU JE MLIN, srečanje otroških folklornih skupin


Javni sklad za kulturne dejavnosti Območna izpostava Vrhnika je, v sodelovanju s KUD Kosec in OŠ Log Dragomer, pripravil otroško folklorno srečanje v OŠ Log Dragomer.


Otroška folklorna skupina Vrtca Vrhnika, foto Eva Križaj
Otroška folklorna skupina Vrtca Vrhnika, foto Eva Križaj
Deli:

Na pobudo KUD Kosec in mentorice njihove otroške folklorne skupine Nataše Kogovšek, članice Sveta JSKD OI Vrhnika, je Sklad, skupaj z duštvom in OŠ Log – Dragomer, organiziral prisrčno otroško folklorno prireditev, poimenovano  OB BISTREM POTOKU JE MLINK sodelovanju so bile vabljene skupine iz vrtcev, osnovnih šol in društev, ki negujejo dediščino otroških plesov, petja in iger.

Dvorano dragomerske šole so dodobra napolnili strarši, pa bratci in sestre nastopajočih. Predstavile so se nam folklorne skupine iz Vrtca Vrhnika s postavitvijo MAJHNA SEM BILA, z OŠ Antona Martina Slomška s postavitvijo JAZ PA NEKAJ NOVEGA IMAM in iz KUD Kosec, s postavitvijo MAJHNA SEM BILA, PIŠKE SEM PASLA. Skupine vodijo mentorice: Katarina Petrič in Jelka Ogrin, Tanja Zupan in Nataša Kogovšek, vse tri pa so se zelo potrudile z vsebinsko in kostumsko podobo plesov in nastopajočih, ki so nas popeljali v pretekle čase z otroškimi igrami in plesi. Tako smo videli plese in igre: kačo vit, polža vit, trikule trakule buc, buc, buc, pokšotiš, krajce vit, kovtre šivat, rinčice talat, pa pesmi s plesi Katarina Barbara, Lisička je prav zvita zver, Majhna sem bila in druge.

Z Glasbene šole Vrhnika so prišli trije mladi glasbeniki. Štefan Rangus Šuljič je na harmoniko zaigral Čuk se je oženil, Katja Jerina in Anja Jereb, pa sta na klarinetih zaigrali pesem Oj Triglav, moj dom. Tudi mali pevci zbora Lučka Vrtca Log – Dragomer so se izkazali z dvema ljudskima. Pod vodstvom zborovodkinje Klare Mravlje so zapeli pesmi Srečali smo mravljo in Moj klobuk ima tri luknje.  

Ob koncu nastopov je povezovalec Emir Jušič povabil mentorice skupin na oder in mali folklorniki so jim izročili dehteče potonike v zahvalo za njihovo predano pedagoško delo. Rože so dobili tudi glasbeniki, ki so s svojim nastopom zaokrožili podobo  ljudske dediščine in izročila na folklorni prireditvi. Vsi nastopajoči pa so se ob koncu posladkali še s pecivom in sokom in se zadovoljno predali toplim objemom staršev.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 449
Izšla: 29.05.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
29.06.2017 | Kino
Kino Vrhnika: CHURCHILL
30.06.2017 | Družabni dogodki
Urbani vrt #6
24.06.2017 | Kino
Kino Vrhnika: AVTOMOBILI 3, 3D
24.06.2017 | Kino
Kino Vrhnika: TRANSFORMERJI: ZADNJI VITEZ 3D
29.06.2017 | Kino
Kino Vrhnika: CHURCHILL
30.06.2017 | Družabni dogodki
Urbani vrt #6
01.07.2017 | Kino
Kino Vrhnika: AVTOMOBILI 3

Bodite prvi pri oddaji mnenja.