Logo MojaObčina.si

Vrhnika

JUTRI
1°C
-3°C
PET.
0°C
-5°C
Deli
5010

Tokrat "Vse za blagor domovine"

Vrhnika, 25. januar – Trikrat letno poteka v Cankarjevem domu javno predvajanje radijskega igre. Tokrat je bila na sporedu »Vse za blagor domovine«, dramatizacija Cankarjeve Novele doktorja Grudna, ki jo je za radio priredil slovenski pisatelj Igor Torkar. Zgodba pripoveduje o doktorju Grudnu, ki je voljan zanemariti moralna in etična načela, da bi dosegel družbeno uveljavitev, pri čemer so mu izgovor za početja floskule »narodov blagor«, »domovina«, »rodoljubje«. Po koncu 51 minut dolge igre, ki je bila premierno predvajana v letu obeležbe Cankarjeve stoletnice rojstva – 1976, je sledil še kratek pogovor z Nikom Nikolčičem in Nives Kovač iz Cankarjeve knjižnice Vrhnika, ki sta se v pogovoru dotaknila dejstev v kakšnih zgodovinskih okoliščinah je Cankar napisal omenjeno novelo in kakšna sporočilnost veje iz nje.

Javno predvajanje radijske igre so omogočili 3. program Radia Slovenija – program Ars, Cankarjeva knjižnica vrhnika in Zavod Ivana Cankarja Vrhnika.

 

Gašper Tominc, foto: GT

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij