Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

delno oblačno
V prvem delu noči bodo nevihte s krajevnimi neurji od zahoda zajele večji del Slovenije, v drugem delu noči pa prehodno povečini ponehale.
17°C | 25°C
petek, 30.06.2017
16°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
nedelja, 02.07.2017
14°C | 25°C
ponedeljek, 03.07.2017
14°C | 26°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 18h
Do sredine noči so ob nevihtah še možna krajevna neurja. Močni sunki zahodnega vetra in nalivi bodo ob prehodu hladne fronte najprej (okoli 22. ure) zajeli obalo, nato pa v približno treh urah prešli vso Slovenijo.
17°C
25°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Štiri desetletja fotolova


KULTURA

| |
15.12.2012      7:31
A A

Štiri desetletja fotolova


Vrhnika, 11. december – Toliko fotografov, kot se jih je tokrat zbralo na prizorišču, se jih verjetno le malokdaj. Razlog je bil visok jubilej Foto kluba Diana, ki se ukvarja z naravoslovno fotografijo. V galerijah Cankarjevega doma so pripravili razstavo fotografskih del, osrednja prireditev v čast jubileju pa je potekala v veliki dvorani.


Avtorja fotografij: Iko Krašovec in Elo Mihevc
Avtorja fotografij: Iko Krašovec in Elo Mihevc
Deli:

Med lovci in ljubitelji narave se je že pred desetletji porodila ideja, da bi namesto puške uporabljali kar fotoaparat. Padla je na plodna tla in v okviru Lovske zveze Slovenije se je 9. februarja 1973 »rodil« Foto klub Diana, ki združuje naravoslovne fotografe Slovenije. Dejavnost kluba je sčasoma prerasla svoj začetni namen, kajti nekateri so se začeli ukvarjati še s slikarstvom, kiparstvom in literaturo. Klubu se je pridružilo tudi več naravoslovnih fotografov, katerih motivi niso bili samo divjad, ampak drugi motivi žive in nežive narave. Tako so se sčasoma v društvu ustalila štiri področja dejavnosti: založniška, izobraževalna, razstave in umetnost.

Ob tokratnem jubileju so dali prednost dvema področjema: fotografiji in umetnosti. V galeriji so si tako lahko obiskovalci ogledali razstavo najboljših fotografskih del, ki verjetno ne bodo pustile nikogar ravnodušnega. Kot je dejal predsednik kluba Iko Krašovec, posnetki ne nastanejo sami od sebe. Poleg dobre opreme je potrebno imeti zvrhano mero vztrajnosti, organiziranosti, pa tudi kanček sreče. »Dober posnetek lahko traja tudi mesecev.« V predverju velike dvorane pa so bile razstavljene »najstarejše« fotografije oziroma tiste še iz časa fotografskih filmov.


Drugo področje, ki so se mu ta večer posvetili, je bila umetnost. Izvajalci so bili Pevski zbor staršev in učiteljev Waldorfske šole Ljubljana, Glasbena šola Vrhnika ter solisti Martina Robinšak, Mark, Luka in Damjan Brajnik.

 

Gašper Tominc 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 450
Izšla: 26.06.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 28 29 30 1 2 3 4 5 6 7
28.06.2017
Danes ni dogodkov.
29.06.2017 | Kino
Kino Vrhnika: CHURCHILL
30.06.2017 | Družabni dogodki
Urbani vrt #6
07.07.2017 | Kino
Kino Vrhnika: GIMME DANGER

Bodite prvi pri oddaji mnenja.