Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.07.2018

delno oblačno
Ponoči bo pretežno oblačno, zjutraj se bo dež od vzhoda razširil nad osrednji del države, vmes bo tudi kakšna nevihta. Na zahodu bo ostalo večinoma suho. Zjutraj bo zapihal veter severnih smeri, na Primorskem povečini šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 17, ob morju okoli 19 °C.
17°C | 30°C
torek, 22.07.2018
17°C | 26°C
sreda, 24.07.2018
16°C | 29°C
četrtek, 25.07.2018
17°C | 30°C
petek, 26.07.2018
18°C | 29°C
Opozorila
Nedelja, 22.7.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
30°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Praznik kulture v Starem malnu


KULTURA, TURIZEM

| |
13.02.2017      16:42
A A

Praznik kulture v Starem malnuDeli:

Vrhničani (tisti priseljeni) in Vršnčani (tu rojeni), ki ljubimo Ivana Cankarja, smo se zbrali v koči pri Starem Malnu, kamor eni in drugi radi zahajamo, ter proslavili dan kulture na prav poseben način. Brali smo besedila Ivana Cankarja, bodisi črtice, bodisi odlomke iz povesti, kakor si je kdo izbral. Izjema je bil vrhniški satirik in pisec aforizmov Andrej Kos, ki je za uvod in zaključek prebral svoji satirični besedili o zgodah in nezgodah na Vrhniki. Vse skupaj pa sta začinila animatorja Ivana Cankarja, Erazem in Jan, sicer osnovnošolca, z dovtipi in domislicami, ki sta vsebino prebranega povezala z današnjim aktualnim dogajanjem na slovenskem. Naj dodam, da je bilo to druženje tudi na nek način medgeneracijsko sodelovanje, saj sta sodelovala še dva osnovnošolca, pa pripadniki srednje generacije in upokojenci. Vse nas je združila slovenska umetnost in odnos do nje. Vsebino je "začinila" predsednica TD Blagajana, Mirjam Suhadolnik, ki je doživeto, na pamet oddeklamirala prešernovo nesrečno Urško. Ker pa je kulinarika ravno tako sestavni del kulture, smo se okrepčali s "Cankarjevimi šnitami" ter "Vrhniškimi štruklji." Ob sladkanju pa nas je še dodatno razveseljeval starosta vrhniške harmonike, gospod Smiljan Ogorevc, ki je vse skupaj začinil še z nekaj duhovitimi anekdotami iz svojega življenja.

Boris Kononenko
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI TURISTIČNO DRUŠTVO BLAGAJANA VRHNIKA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 461
Izšla: 02.07.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Julij 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.07.201 | Tečaji in delavnice
Počitniške Likovne Ustvarjalnice
23.07.201 | Tečaji in delavnice
Počitniške Likovne Ustvarjalnice

Bodite prvi pri oddaji mnenja.