Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 21.05.2018

pretežno oblačno
Danes bo delno jasno s spremenljivo oblačnostjo in večinoma suho, kakšna popoldanska ploha bo možna predvsem v severni Sloveniji. Še bo pihal severovzhodni do jugovzhodni veter, na Primorskem šibka do zmerna burja, ki bo dopoldne postopno oslabela. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 23, na Primorskem do 26 °C.
12°C | 24°C
torek, 22.05.2018
13°C | 23°C
sreda, 23.05.2018
12°C | 25°C
četrtek, 24.05.2018
14°C | 26°C
petek, 25.05.2018
15°C | 28°C
Opozorila
Ponedeljek, 21.5.2018 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
24°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Praznik kulture v Starem malnu


KULTURA, TURIZEM

| |
13.02.2017      16:42
A A

Praznik kulture v Starem malnuDeli:

Vrhničani (tisti priseljeni) in Vršnčani (tu rojeni), ki ljubimo Ivana Cankarja, smo se zbrali v koči pri Starem Malnu, kamor eni in drugi radi zahajamo, ter proslavili dan kulture na prav poseben način. Brali smo besedila Ivana Cankarja, bodisi črtice, bodisi odlomke iz povesti, kakor si je kdo izbral. Izjema je bil vrhniški satirik in pisec aforizmov Andrej Kos, ki je za uvod in zaključek prebral svoji satirični besedili o zgodah in nezgodah na Vrhniki. Vse skupaj pa sta začinila animatorja Ivana Cankarja, Erazem in Jan, sicer osnovnošolca, z dovtipi in domislicami, ki sta vsebino prebranega povezala z današnjim aktualnim dogajanjem na slovenskem. Naj dodam, da je bilo to druženje tudi na nek način medgeneracijsko sodelovanje, saj sta sodelovala še dva osnovnošolca, pa pripadniki srednje generacije in upokojenci. Vse nas je združila slovenska umetnost in odnos do nje. Vsebino je "začinila" predsednica TD Blagajana, Mirjam Suhadolnik, ki je doživeto, na pamet oddeklamirala prešernovo nesrečno Urško. Ker pa je kulinarika ravno tako sestavni del kulture, smo se okrepčali s "Cankarjevimi šnitami" ter "Vrhniškimi štruklji." Ob sladkanju pa nas je še dodatno razveseljeval starosta vrhniške harmonike, gospod Smiljan Ogorevc, ki je vse skupaj začinil še z nekaj duhovitimi anekdotami iz svojega življenja.

Boris Kononenko
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI TURISTIČNO DRUŠTVO BLAGAJANA VRHNIKA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 459
Izšla: 30.04.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Maj 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.05.2018
Danes ni dogodkov.
22.05.201 | Tečaji in delavnice
Program SOŽITJE za večjo varnost v cestnem prometu
23.05.2018 | Kino
Kino Vrhnika: PRIJAZNA DEŽELA

Bodite prvi pri oddaji mnenja.