Logo MojaObčina.si

Vrhnika

DANES
21°C
15°C
JUTRI
24°C
14°C

Praznik kulture v Starem malnu

Vrhničani (tisti priseljeni) in Vršnčani (tu rojeni), ki ljubimo Ivana Cankarja, smo se zbrali v koči pri Starem Malnu, kamor eni in drugi radi zahajamo, ter proslavili dan kulture na prav poseben način. Brali smo besedila Ivana Cankarja, bodisi črtice, bodisi odlomke iz povesti, kakor si je kdo izbral. Izjema je bil vrhniški satirik in pisec aforizmov Andrej Kos, ki je za uvod in zaključek prebral svoji satirični besedili o zgodah in nezgodah na Vrhniki. Vse skupaj pa sta začinila animatorja Ivana Cankarja, Erazem in Jan, sicer osnovnošolca, z dovtipi in domislicami, ki sta vsebino prebranega povezala z današnjim aktualnim dogajanjem na slovenskem. Naj dodam, da je bilo to druženje tudi na nek način medgeneracijsko sodelovanje, saj sta sodelovala še dva osnovnošolca, pa pripadniki srednje generacije in upokojenci. Vse nas je združila slovenska umetnost in odnos do nje. Vsebino je "začinila" predsednica TD Blagajana, Mirjam Suhadolnik, ki je doživeto, na pamet oddeklamirala prešernovo nesrečno Urško. Ker pa je kulinarika ravno tako sestavni del kulture, smo se okrepčali s "Cankarjevimi šnitami" ter "Vrhniškimi štruklji." Ob sladkanju pa nas je še dodatno razveseljeval starosta vrhniške harmonike, gospod Smiljan Ogorevc, ki je vse skupaj začinil še z nekaj duhovitimi anekdotami iz svojega življenja.

Boris Kononenko

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi