Logo MojaObčina.si
DANES
26°C
15°C
JUTRI
26°C
15°C
Oceni objavo

Nastopilo devet zborov

Vrhnika, 25. marec – V Cankarjevem domu je potekala že 55. območna revija odraslih pevskih zborov in skupin za območje občin Vrhnika, Borovnica in Log – Dragomer. Na »Zapojmo pesem«, kot je JSKD Območna izpostava Vrhnika, ki je bila organizator prireditve, poimenovala dogodek, je nastopilo kar devet pevskih zborov, ki so se predstavili z vsaj eno ljudsko in eno umetno pesmijo. Kakovost zborov je ocenjeval Gregor Klančič, zborovodja in organist. Zbori so nastop zaključili pod dirigentsko taktirko Primoža Malavašiča s skupno pesmijo Jureta Robežnika »Mlade oči« (uglasbil Dušan Velkaverh), na klavirju pa jih je spremljal Tilen Bajec. Nataša Bregant Možina, vodja območne izpostave, se je ob koncu vsem sodelujočim zahvalila. Dejala je, da še zadnjič nastopa v vlogi organizatorja omenjene pevske revije in da jo veseli, da so zbori v vseh letih tako napredovali. (gt)

Nastopili so: MePZ društva Invalidov Vrhnika (zborovodkinja Liljana Stepic), ŽPZ Barjanke – Borovnica (zborovodja Rudolf Cerk), MePZ KUD Drenov Grič – Lesno Brdo (zborovodja Roman Marolt), MePZ Ivana Cankarja Vrhnika (zborovodja Lovro Grom), ŽPZ Tonja – Borovnica (zborovodkinja Eva Mori), MPZ Štinglc – Borovnica (zborovodja Tanja Benedik), Oktet Raskovec (zborovodja Mitja Drašler), MePZ Mavrica (zborovodkinja Darinka Fabiani) in Mešani cerkveni pevski zbor sv. Pavla – Vrhnika (zborovodja Primož Malavašič).

 

Oglejte si tudi