Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 14.08.2018

oblačno
Danes bo spremenljivo do pretežno oblačno s krajevnimi padavinami, deloma nevihtami. Možni bodo krajevno močnejši nalivi. Ponekod bo zapihal severovzhodni veter, proti večeru na Primorskem šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 20 do 27 °C.
19°C | 26°C
sreda, 13.08.2018
17°C | 32°C
četrtek, 15.08.2018
17°C | 30°C
petek, 16.08.2018
16°C | 31°C
sobota, 17.08.2018
15°C | 32°C
Opozorila
Torek, 14.8.2018 ob 8h
Danes bodo še možne nevihte z močnejšimi nalivi. Ob tem lahko narastejo hudourniški vodotoki.
19°C
26°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Mladi oder, območno srečanje otroških ......


KULTURA

| |
17.02.2017      10:48
A A

Mladi oder, območno srečanje otroških gledaliških in lutkovnih skupinGS Bevke, Kdoje naredil Vidku srajčico
GS Bevke, Kdoje naredil Vidku srajčico
Deli:

V sredo, 15. februarja 2017, je JSKD Območna izpostava Vrhnika priredila pravi mali gledališki festival. Na srečanju Mladi oder se je predstavilo 5 otroških gledaliških skupin: Bevke, Slomški, Borovničke,  Šotki in Ta mlad. Predstave si je ogledalo 620 otrok, ki so prišli z OŠ Log - Dragomer, z OŠ Antona Martina Slomška, z OŠ Ivana Cankarja in iz Vrtca Vrhnika.
Mladi gledalci so zatopljeno sledili pestremu dogajanju na odru, program pa je bil res tudi zanimiv in prisrčno odigran. Videli smo predstave: Kdo je napravil Vidku srajčico, Vrabec Živ Žav najde prijatelja, Halo, Pepelka, Was I dreaming, or was Pippi really here in predstavo Gremo na vlak.
Pa naštejmo še mentorice, ki se trudijo z mladimi razvijati sposobnosti igranja in nastopanja pred publiko. To so Andreja Godina v Bevkah, Petra Žitko na Slomškovi šoli v angleški dramski skupini, Slađana Zvizdalo in Simona Lanišek na šoli v Borovnici in Milena Škulj s Tončko Trček v KD Borovnica. Ko so igralci odigrali svojo predstavo, so iz dvorane spremljali predstave ostalih skupin in se posladkali s priboljški, ki jih je zanje pripravil organizator srečanja.
Prireditev je povezovala vodja JSKD OI Vrhnika Nataša Bregant Možina, ki je ob koncu vsake predstave podelila mentorjem priznanja za sodelovanje na območnem srečanju.
Strokovno je predstave spremljal igralec Gašper Jarni, ki je po prireditvi vodil razgovor z mentoricami skupin in jim podal zanimive in kar se da praktične smernice za nadaljnje delo z mladimi igralci.


 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 461
Izšla: 02.07.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Avgust 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
14.08.2018
Danes ni dogodkov.
17.08.2018 | Kino
Kino Vrhnika: COEXISTER
17.08.2018 | Kino
Kino Vrhnika: WHITNEY

Bodite prvi pri oddaji mnenja.