Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

pretežno jasno
Popoldne bo pretežno jasno. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 24 stopinj C.
8°C | 22°C
sreda, 18.10.2017
8°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 22°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Malavašič izdal novo pesniško zbirko


KULTURA

| |
11.12.2015      13:24
A A

Malavašič izdal novo pesniško zbirko


Vrhnika, 9. december – 11. decembra je 97. obletnica Cankarjeve smrti. V spomin nanj so KS Podlipa - Smrečje, Cankarjeva knjižnica Vrhnika, Glasbena šola Vrhnika in Zavod Ivana Cankarja Vrhnika pripravile literarni večer z osrednjim gostom Ivanom Malavašičem.


Ivan Malavašič med podpisovanjem svoje nove knjige.
Ivan Malavašič med podpisovanjem svoje nove knjige.
Deli:

Ta je pri založbi Koščak izdal novo pesniško zbirko »Pesmi iz Podlipe« v kateri je zbral svoja najboljša dela, hkrati pa dodal tudi nekaj novih. Kot je dejal Anton Koščak iz Založbe Koščak, pri kateri je izšla zbirka, je Malavašič sprva želel posvetiti knjigo domovino, a sta se nato v skupnem dogovoru odločila, da raje postavi »spomenik« rojstnemu kraju. Ivana Malavašič, s katerim smo obširnejši intervju objavili v pretekli številki Našega časopisa, je v pogovoru s povezovalko večera Sonjo Malovrh povedal, da je lahko tako plodovit ustvarjalec (preko 1800 pesmi, nešteto slik in preko 200 povesti, romanov in črtic) le, če si pametno porazdeli dan, a da brez veselja in discipline še vedno ne gre.
Letos Podlipa obeležuje 750. obletnico prve omembe v pisnih virih (v dokumentih samostana Bistra), kar so obeležili s prireditvijo in razstavo poleti, ta večer pa so se domačemu »prazniku« poleg Malavašiča poklonili še trije lokalni literati: Rozi Saje, Marija Malovrh in Jože Brenčič. O Sajetovi smo pisali že letos v začetku leta, ko je ravno tako v knjižnici predstavljala svoj pisni prispevek zbornika »Žled«, v katerem je opisala družinsko izkušnjo z ledenim objemom, na tokratni prireditvi pa se je predstavila s poezijo. Marija Malovrh navadno srečujemo pri likovnikih-akvarelistih, sodeluje pa tudi v vrhniški literarni skupini »Piš« lokalnega javnega sklada za kulturne dejavnosti, kjer sta nastali pesmi, ki ju je bilo mogoče slišati v tem večeru. Tudi Jože Brenčič, ki se je pred leti preselil v Podlipo, se je predstavil s poezijo, sicer pa so njegova dela izšla v številnih zbornikih, med drugim je v Beogradu izšla njegova dvojezična zbirka »Okruški optimizma«.
Pa vendar to niso vsi literati podlipske doline, je bilo slišati ta večer, kajti nekateri od njih so že pokojni - omenili so Julko Fortuno in Marijo Brenčič Jelen.
Dobro uro dolg kulturni program je popestril Otroški cerkveni pevski zbor Podlipa. Sicer pa bo »vonj« po podlipskem koncu preveval knjižnico tudi v začetku novega leta: v januarju in februarju 2016 se bo v knjižnici z začasno razstavo predstavljala Krajevna skupnost Podlipa - Smrečje.

 

Gašper Tominc, foto: GT
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.