Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.07.2017

oblačno
Ponoči in zjutraj bo pretežno jasno, občasno ponekod zmerno oblačno. Najnižje jutranje temperature bodo od 16 do 21, ob morju 23 stopinj C.
19°C | 24°C
torek, 25.07.2017
17°C | 25°C
sreda, 26.07.2017
12°C | 28°C
četrtek, 27.07.2017
14°C | 28°C
Opozorila
Sobota, 22.7.2017 ob 16h
V nedeljo sredi dneva in popoldne bo po nižinah velika toplotna obremenitev.
19°C
24°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Gregorčke pregnalo slabo vreme


KULTURA

| |
19.03.2013      8:44
A A

Gregorčke pregnalo slabo vreme


Vrhnika, 9. marec – Dnevi pred Gregorjevem so se do sedaj skoraj vedno izkazali za vremensko problematične: bodisi je v kosti lezel mraz bodisi so bili pogledi usmerjeni proti nebu zavoljo morebitnih padavin. A doslej je vreme še vedno zdržalo, kar pa ni mogoče trditi za letos.


Deli:

Padal je dež, za nameček pa so vodostaji vod tako močno narasli, da je organizator (Zavod Ivana Cankarja Vrhnika v sodelovanju z občino Vrhnika, TD Blagajana Vrhnika, Društvom ljubiteljev narave in običajev Notranjske in Domom upokojencev Vrhnika) spuščanje gregorčkov po potoku Bela odpovedal. Nekateri otroci so bili sicer razočarani, a narave pač ne gre podcenjevati. Kljub temu pa je delavnica izdelovanja gregorčkov, ki je bila predvidena pred spustom, vendarle ostala. Tokrat je znova potekala v avli Doma upokojencev Vrhnika, kjer je organizator pripravil materiale in pripomočke iz katerih so mlajši družno s starejšimi izdelovali gregorčke. Na tem mestu je potrebno poudariti kakšno veselje je mlada ustvarjalna družba pričarala na obrazih tistih stanovalcev doma, ki so se odločili, da se jim pridružijo. Vsi ki so želeli, so lahko plovila dali v ocenitev posebni komisiji, je povedala Vesna Popit iz Zavoda Ivana Cankarja Vrhnika. »Delavnic v Domu upokojencev se je udeležilo približno 200 ljudi. Ladjico je v oceno strokovni komisiji prineslo 50 ustvarjalcev. Tako starejši kot otroci so pokazali obilo ustvarjalnosti in domišljije pri njihovi izdelavi. Za veselo vzdušje so poskrbeli mladi godci »Cankarjevi fantje« s trobento, kitaro in harmoniko. Aktiv kmečkih žena je poskrbel za pecivo in sladke dobrote, Anže Stržinar pa za topel čaj. Medtem ko je ocenjevalna komisija seštevala ocene je na harmoniko zaigrala še Patricija Novak.« Komisija je ladjice razdelila v dve kategoriji, v tiste doma narejene in v tiste narejene v domu upokojencev, ter v vsaki kategoriji podelila šest nagrad.
Mogoče tudi zato, ker gregorčki letos niso zapluli po potoku, zima še tako dolgo otresa z repom.

Gašper Tominc

Foto: Vesna Popit in Leon Novak
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 450
Izšla: 26.06.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Julij 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
24.07.201 | Tečaji in delavnice
VSAKO JUTRO VRELEC MLADOSTI OD JUNIJA ZUNAJ
28.07.2017 | Kino
Kino Vrhnika: DUNKIRK
30.07.2017 | Kino
Kino Vrhnika: BALERINA IN VIKTOR
30.07.2017 | Kino
Letni kino Bazen: AFERIM!

Bodite prvi pri oddaji mnenja.