Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 23.05.2018

oblačno
Popoldne bo spremenljivo do pretežno oblačno, nastajale bodo plohe in predvsem na vzhodu posamezne nevihte. Najvišje dnevne temperature bodo od 20 do 24 °C.
14°C | 24°C
četrtek, 24.05.2018
15°C | 24°C
petek, 25.05.2018
15°C | 26°C
sobota, 26.05.2018
15°C | 27°C
nedelja, 27.05.2018
15°C | 28°C
Opozorila
Sreda, 23.5.2018 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
24°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Deset let Trlc


KULTURA

| |
24.10.2017      11:35
A A

Deset let Trlc


Ligojna, 21. oktober – Pred nabito polno dvorano so deseto obletnico obstoja obeležile pevke ljudskih pesmi iz Ligojne – Trlce. V dobri uri programa so predstavile kar nekaj starih ljudskih pesmi, ki jih sicer najdemo tudi na njihovi prvi zgoščenki, ki je izšla pred meseci.


Deli:

Program so popestrili še ljudski pevci združeni v Žažarskem triu ter violinistka Eva Šraj in čelist Mitja Črnko. Na prireditvi, ki jo je s svojim značilnim humorjem obogatil napovedovalec Sašo Hribar, je Nataša Bregant Možina (vrhniška izpostava JSKD) podelila zboru jubilejno priznanje, posameznim pevkam pa bronaste oziroma srebrne Maroltove značke. Pevkam je čestital tudi župan Stojan Jakin in predsednik Krajevne skupnosti Ligojna Peter Kogovšek.

Trcle so nastale pred desetimi leti v okviru Kulturno-umetniškega društva Ligojna. Ime so si nadele po starem orodju za trenje lanu. Dekleta in žene, ki jih druži želja po prepevanju pesmi njihovih babic in prababic, je prvi dve leti vodila Brigita Jazbar, nato sedem let Milena Samotorčan, zadnje leto pa Andreja Trobec. Pevke so poleg petja prepoznavne tudi po nošah, ki posnemajo opravo premožnejših meščank. Nastopajo po številnih slovenskih krajih, dvakrat so se uvrstile na regijsko tekmovanje ljudskih pevcev in godcev. V počastitev desete obletnice, so izdale svojo prvo zgoščenko, za katero upajo, da bo pripomogla k ohranjanju pesmi tudi za naše bodoče rodove.

 

Gašper Tominc, foto: Gašper Tominc

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Naš časopis? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 459
Izšla: 30.04.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.