Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 28.04.2018

pretežno jasno
Zvečer in ponoči bo ob morju suho vreme. Drugod bodo sprva krajevne padavine, deloma plohe in na jugu posamezne nevihte. Do jutra bodo padavine povsod ponehale. Na Primorskem bo ponoči pihala šibka do zmerna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 10, na Primorskem okoli 13 °C.
9°C | 28°C
nedelja, 29.04.2018
9°C | 28°C
ponedeljek, 30.04.2018
11°C | 26°C
torek, 01.05.2018
12°C | 22°C
sreda, 02.05.2018
10°C | 21°C
Opozorila
Četrtek, 26.4.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
9°C
28°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Deblo drevesa bodo odele v roza tkanino


UMETNOST

| |
16.09.2017      14:05
A A

Deblo drevesa bodo odele v roza tkanino


Vrhnika, 9. september – Park samostojnosti v središču Vrhnike so zasedle članice skupine Kva kvačkaš in ljubiteljice kvačkanja. Roza delavnica, kot so poimenovale tokratno srečanje, je potekalo v organizaciji Europa Donna, ki je potekalo v številnih slovenskih mestih, odziv pa je bil izjemen.


Deli:

»Kvačkale smo v rožnatih odtenkih, da bomo v začetku oktobra z rožnatimi tkaninami objele deblo bližnjega drevesa ob Tržaški cesti ter na ta način osveščale vse mimoidoče o nevarnosti bolezni raka dojk in ženske opominjale na pravočasne preventivne preglede,« je povedala Martina Kališek iz skupine Kva kvačkaš, o kateri smo pred meseci že pisali v Našem časopisu.

Tkanina, s katero bodo odeli deblo, bo ostala na njem celoten oktober, od mimoidočih pa se pričakuje, da ohranijo do nje spoštljiv odnos. »Res prosimo, da mimoidoči ne bi poškodovali tkanine ali jo celo odstranili. Odstranile, očistile in shranile jo bomo me na koncu oktobra,« je še dejala sogovornica.

Ker postaja kvačkanje vedno bolj priljubljeno, se skupina Kva kvačkah dogovarja z vodstvom knjižnice, da bo imela srečanja enkrat ali dvakrat mesečno v Cankarjevi knjižnici na Vrhniki. Srečanja bodo seveda brezplačna, na njih pa boste našle kopico idej, predvsem pa mirno kvačkanje v dobri družbi.

 

Gašper Tominc, foto: Kva kvačkaš


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Naš časopis? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Naš časopis
Tržaška cesta 25
Tel:(01) 750 66 38
Naš časopis
Številka: 458
Izšla: 26.03.2018
Poglej Pdf