Logo MojaObčina.si

Vrhnika

DANES
30°C
17°C
JUTRI
30°C
17°C
5454

Dajmo priložnost slovenščini

V Cankarjevem letu dodajmo kamenček našega znanja v mozaiku slovenske kulturne dediščine tudi mi – dediči Cankarjeve literarne in jezikovne zapuščine in se udeležimo delavnice Dajmo priložnost slovenščini.

Kdaj? 

Torek, 27. februar 2018 ob 17.00, Cankarjeva knjižnica Vrhnika

 

Prof. dr. Boža Krakar Vogel bo s sodelavci Slavističnega društva Slovenije vodila okroglo mizo in delavnico. Seznanili se boste z zakoni in predpisi na področju slovenskega jezika, problematiko javne rabe slovenščine in z novejšimi jezikovnimi priročniki. Preizkusili boste svoje praktično znanje in v skupini komentirali rešitve ob pomoči

strokovnjakov. Najboljši trije reševalci dobijo priznanje Všeček za slovenščino in bodo napredovali na prvo vseslovensko tekmovanje iz praktičnega poznavanja slovenščine za odrasle, ki bo 21. 3. 2018 v Knjižnici Otona Župančiča v Ljubljani.

 

Prijave: do 26. februarja 2018 v CKV, na tel. 01/755 31 14

E-naslov: knjiznica@ckv.si

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi