Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 23.05.2018

oblačno
Zvečer in ponoči se bo delno razjasnilo. Po nižinah bo nastala megla ali nizka oblačnost. Zjutraj bo oblačnost od juga pričela naraščati. Najnižje jutranje temperature bodo od 8 do 13, ob morju okoli 15 °C.
14°C | 23°C
četrtek, 22.05.2018
13°C | 22°C
petek, 24.05.2018
15°C | 24°C
sobota, 25.05.2018
15°C | 25°C
nedelja, 26.05.2018
15°C | 27°C
Opozorila
Torek, 22.5.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
14°C
23°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

50.OBMOČNA REVIJA ODRASLIH PEVSKIH ZBOROV IN ......


KULTURA

| |
21.03.2017      14:44
A A

50.OBMOČNA REVIJA ODRASLIH PEVSKIH ZBOROV IN SKUPIN


V soboto, 18. marca 2017, je v veliki dvorani Cankarjevega doma Vrhnika zazvenela še posebno slavnostno zborovska pesem, na 50. Območni reviji odraslih pevskih zborov in skupin. Pokrovitelj slavnostnega dogodka je bila občina Vrhnika.


prof. Tomaž Habe dirigira združenim zborom
prof. Tomaž Habe dirigira združenim zborom
Deli:

Revija je bila hkrati homage skladatelju Mateju Hubadu, ob 150-letnici njegovega rojstva, zato smo v programu zborov slišali marsikatero Hubadovo. Nastopilo je 10 zborov s po tremi pesmimi: slovensko ljudsko, slovensko umetno in pesmijo po svoji izbiri.

Revijo je strokovno pospremil prof. Tomaž Habe, rojen na Vrhniki, ki praznuje svojo 70-letnico. Bili smo počaščeni, da je bil skladatelj, pedagog, zborovodja, dirigent in violinist Tomaž Habe naš častni gost na jubilejni reviji. Z veseljem je dirigiral zduženim zborom ob zaključku revije pri izvajanju skupne pesemi, Hubadove Škrjanček poje, žvrgoli. Ob tem nam je prisrčno zaupal, da se čuti v srcu še vedno Vrhničan, kljub temu, da živi že šest desetletij v Domžalah. 
Ob okroglem 50. jubileju pevskih revij je JSKD Območna izpostava Vrhnika izdala koncertno knjižico s predstavitvijo zgodovine razvoja zborovskega petja in organizacije revij na Vrhniki, kjer sodelujejo tudi zbori iz občin Borovnica in Log - Dragomer. Kar 25 let je bila organizatorka revij (pod okriljem ZKO in potem JSKD) Marta Rijavec, zadnjih 15 let, pa je to Nataša Bregant Možina, voja JSKD OI Vrhnika.
Vsebina koncertne knjižice, katere vsebino tvorijo, poleg zgodovinske osvetlitve revij, še predstavitve zborov, ki so sodelovali na reviji in predstavitve skladateljev Mateja Hubada in Tomaža Habeta, je predstavljena tudi na dokumentarni razstavi, ki bo še cel mesec na ogled v avli Cankarjevega doma.
Avtorica zgodovinske raziskave in redaktorica koncertne knjižice je dr. Katarina Oblak Brown, avtorica predstavitve Mateja Hubada je Nina Dolinar in Tomaža Habeta Nataša Bregant Možina.
Na reviji so zapeli: 

MEŠANI PEVSKI ZBOR DRUŠTVA INVALIDOV VRHNIKA , zborovodja Jože JESENOVEC; MEŠANI PEVSKI ZBOR KUD DRENOV GRIČ – LESNO BRDO, zborovodja Gorazd JAN; MOŠKI PEVSKI ZBOR ŠTINGL'C BROVNICA ,zborovodja Aleksander MÜLLER; MEŠANI PEVSKI ZBOR IVANA CANKARJA VRHNIKA, zborovodja Lovro GROM, gost revije MLADINSKI PEVSKI ZBOR OŠ A. M. SLOMŠKA VRHNIKA, zborovodkinja Helena Grbac; MEŠANI PEVSKI ZBOR MAVRICA, VRHNIKA, zborovodkinja Darinka FABIANI; MEŠANI CERKVENI PEVSKI ZBOR KUD PODLIPA - SMREČJE, zborovodja Primož MALAVAŠIČ; OKTET RASKOVEC VRHNIKA, umetniški vodja Mitja DRAŠLER, ŽENSKI PEVSKI ZBOR TONJA BOROVNICA, zborovodkinja Eva MORI; MEŠANI CERKVENI PEVSKI ZBOR SV. PAVLA VRHNIKA
zborovodja Primož MALAVAŠIČ.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 459
Izšla: 30.04.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.