Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo predvsem ob morju zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko občasno tudi megleno. Drugod bo precej jasno. Zjutraj bo po nekaterih kotlinah megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, na Primorskem od 8 do 11 stopinj.
7°C | 22°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 19°C
nedelja, 22.10.2017
9°C | 15°C
Opozorila
Sreda, 18.10.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

30 let Mešanega cerkvenega pevskega zbora sv. ......


KULTURA

| |
19.05.2013      8:35
A A

30 let Mešanega cerkvenega pevskega zbora sv. Pavla Vrhnika


Vrhnika, 18. maj – V Marijinem mescu, kot krščanski svet pojmuje maj, se je na odru osrednjega vrhniškega kulturnega hrama predstavil še en pevski zbor – Mešani cerkveni pevski zbor sv. Pavla Vrhnika, katerega okoli štirideset članov že trideseto leto bogati nedeljsko bogoslužje s prepevanjem.


Deli:

Kot so zapisali na župnijski spletni strani, zbor deluje sicer že zelo dolgo, v prenovljeni sestavi pa od septembra 1983. Prvenstveno je njegov repertoar sestavljen iz cerkvenih pesmi za obogatitev bogoslužja, kljub temu pa člani in članice sežejo tudi po priredbah slovenskih ljudskih pesmi in drugih umetnih skladb. Devetnajst let je zbor vodila Boža Čotar, katero sta nasledila Primož Malavašič in Jana Dragan Gombač, zadnje čase pa ga vodi Patricija Pečar Kumar. Vsak do njih je dal zboru neizbrisen pečat, ki se je na koncu prelil v mozaik enega najkvalitetnejših zborov na vrhniškem koncu. To mu je na jubilejnem koncertu priznal tudi župan Stojan Jakin, ki je dejal, da je ponosen na dejstvo, da Vrhnika premore toliko kvalitenih zborov. Po njegovem imajo mladi veliko izbire za kulturno udejstvovanje, eno od teh pa nedvomno ponuja tudi cerkveni zbor. Jubilantu je ob tej priložnosti čestital tudi domači župnik Blaž Gregorc, ki je izrazil veselje, da je poteka koncert na predvečer binkoštov, ki so na svoj način tudi praznik lepote – tako kot cerkveno petje. Posebno jubilejno priznanje pa je zboru izročila Nataša Bregant Možina, vodja vrhniške izpostave Javnega sklada kulturnih dejavnosti RS.
Praznični letni koncert je potekal v dveh delih. V prvem so ob glasbeni spremljavi priložnostnega orkestra zapeli Vivaldijevo najbolj znano sakralno delo Glorio, v drugem delu pa se je zbor z repertoarjem sprehodil skozi petsto let sakralne glasbe. Prireditev, ki jo je povezoval Pavle Ravnohrib, je začinil tudi zgodovinski zbornik o cerkvenem petju v vrhniški župniji, katerega je napisala Helena Hren Vencelj.


Gašper Tominc, foto: GT
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.