Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

jasno
Popoldne bo na zahodu zmerno, ponekod občasno pretežno oblačno. Drugod bo precej jasno. Ponekod bo pihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 25 stopinj C.
7°C | 22°C
petek, 20.10.2017
8°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
22°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kronika

Črna kronika – junij 2015


KRONIKA

| |
03.09.2015      22:20
A A

Črna kronika – junij 2015Deli:

Območje Policijske postaje Vrhnika

Prihod poletja na območje policijske postaje Vrhnika ni zgolj vnesel nemira med počitnic željne delovne občane, temveč tudi vročinski val v že tako razgrete butice nekaterih razgrajačev. Junija so s svojim, na trenutke že prav čudaškim početjem, kar desetkrat pritegnili pozornost mož postave. Najbolj bojevitega med njimi je kot kaže dodobra razvnel filmski dokumentarec o razvoju primatov, ki so stopili evolucijsko stopničko višje, ko so za vsakdanja opravila pričeli uporabljati palico. Nemudoma je iz rok spustil banano, prijel za grdo palico ter se spravil nad najbližjega nesrečnika. Ob prihodu policistov se je še kar repenčil z namišljenimi borilnimi veščinami, zato so nesojenega kralja vrhniške divjine po hitrem postopku lastnoročno odvlekli v pridržanje po določilih zakona o prekrških. Na najmirnejši vseh lokacij je nato lahko premišljeval o zagovoru pred sodnikom zavoljo storitve kaznivega dejanja lahke telesne poškodbe in pa preprečitve uradnega dejanja ali maščevanja uradni osebi.

Spet drugje na Vrhniki so se odrasli otroci še dolgo po koncu risank in celovečernega filma zabavali ob glasni glasbi. Sosedje, ki jim je bolj kot glasna zabava dišal nočni počitek, so se obrnili na može reda in postave. Ti so veselo družbo sprva vljudno prosili, naj stiša glasbo, a ker so bili zaradi hrupa verjetno že malce naglušni, so gladko nadaljevali z svojim početjem. Zato so ob drugem prihodu policistov veseljaki kratko malo ostali brez elektrike. In ko je najbolj zagreti med njimi od nekod privlekel prenosni zvočnik, da bi z njim ob štirih zjutraj razveseljeval sosesko, je ostal še brez tega, v zameno pa pokasiral obdolžilni predlog na okrajno sodišče zaradi več kršitev javnega reda in miru.

Po sencah pa so se znova potikali tudi nikomur ljubi zmikavti, ki so se tokrat spravili nad neko barako v iskanju bajnih zakladov. Zlatnikov sicer niso našli, motokultivatorja znamke Gorenje-Mura ter električnega pretvornika napetosti pa se tudi niso branili. Oboje so odvlekli domov, kjer bodo še dolgo preučevali, čemu fletni zadevi pravzaprav služita. Zaenkrat ostajajo neznani, kar pa ni uspelo dolgoprstki, ki se je namerila razvajati s prvovrstno kozmetiko, seveda na tuj račun. Med polnjenjem globokih žepov so jo namreč zasačili vestni občani in vrhniško trgovino je smela zapustiti šele v spremstvu mož v modrem. Namesto razvajanja jo čaka pokora zaradi storitve kaznivega dejanja tatvine.

Medtem na naših cestah alkohol ostaja pogost sopotnik lahkomiselnosti, včasih pa celo prevzame krmilo. Od desetih junijskih nesreč so v kar štirih primerih povzročiteljem presojo zameglili maligani. Na srečo se je zgolj ena od njih končala z lahkimi telesnimi poškodbami, ostale pa z razbito pločevino.

 

POLICIJA SVETUJE

 

Preprečimo drzne tatvine

Na območju Policijskih postaj Vrhnika ter Ljubljana Vič trenutno ne beležimo veliko drznih tatvin iz stanovanjskih hiš, kar pa ne pomeni, da se storilci le teh ne bodo iz območij sosednjih policijskih postaj napotili tudi sem, saj gre za kazniva dejanja, kjer se storilci teritorialno selijo iz kraja v kraj. Pri teh dejanjih je značilno, da so ciljne žrtve predvsem starejši občani, ki jih osumljenci pod pretvezo (odkup odpadnega materiala, prošnja za vodo, povsem nedolžen pogovor o urejenosti okolice hiše, prodaja raznih priročnih predmetov ipd.) zvabijo iz hiše, tako da oškodovanec objekta nima več pod nadzorom. Medtem, ko prvi preusmeri oškodovančevo pozornost s pogovorom, pa drugi storilec (ali več njih), vstopi/jo v notranjost, od koder večinoma odtujijo denar, nakit ali druge vrednejše predmete. Oškodovanci navadno šele več ur po dogodku ugotovijo, da so bili okradeni.

Občanom zato svetujemo, da skušate imeti pod nadzorom vse neznane osebe, ki pridejo k vam nenapovedano, jih brez potrebe ne vabite v svoje prostore in da slednje vedno zaklepate ter vzamete ključ s seboj, četudi z obiskovalcem »zgolj stopite za vogal«. Ob tem pa bodite pozorni na osebni opis oseb, znamko, barvo in registrsko številko vozila, s katerim so se pripeljali, ipd. Informacije o sumljivih osebah ali sumu kaznivega dejanja nemudoma posredujte na številko 113.

 

Varna vožnja rešuje življenja

Voznike enoslednih motornih vozil (motornih koles) znova opozarjamo, da zaradi izboljšanja varnosti v prometu uporabljate homologirane zaščitne čelade, registrirate svoja vozila ter jih nikar neustrezno in nestrokovno ne predelujete. Predvsem pa prilagodite svojo hitrost vožnje glede na razmere na cesti in predpisane omejitve, spoštujte pravila vožnje v rdečo luč, nikar ne izsiljujte prednosti ter upoštevajte pravilno smer vožnje.

 

Zbral in uredil:

Damjan Debevec
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.