Logo MojaObčina.si

Vrhnika

DANES
5°C
-2°C
JUTRI
3°C
-2°C

Vrhnika 10 na novo okuženih, od jutri dalje prepoved gibanja na prostem

Po podatkih, ki jih je objavil Nacionalni inštitut za javno zdravje, je bilo v nedeljo pri 2637 opravljenih testih potrjenih 537 novih okužb. Od tega jih je bilo 10 na novo potrjeno okuženih tudi na Vrhniki, ki ima trenutno 100 aktivnih okužb.

Notranji minister Aleš Hojs je na današnji vladni novinarski konferenci povedal, da bodo v torek, torej jutri, v veljavo stopili novi ukrepi za zajezitev novega koronavirusa. Najpomembnejša nova začasna ukrepa sta omejitev gibanja med 21. in 6. uro ter omejitev zbiranja na največ šest ljudi. Povsod po državi bodo prepovedani shodi, prireditve, verski obredi ob navzočnosti vernikov in poroke, medtem ko bodo kulturne ustanove, kot so muzeji in galerije, ostali odprti. Prej omenjeni ukrepi veljajo za vse slovenske regije.

GT

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi