Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 23.01.2018

jasno
Popoldne bo povečini sončno, le v vzhodni Sloveniji občasno zmerno oblačno. Najvišje dnevne temperature bodo od 4 do 9, na Primorskem do 12 °C.
-1°C | 11°C
sreda, 24.01.2018
-1°C | 11°C
četrtek, 25.01.2018
-1°C | 8°C
petek, 26.01.2018
7°C | 12°C
sobota, 27.01.2018
6°C | 12°C
Opozorila
Torek, 23.1.2018 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
-1°C
11°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

GASILSKA MENTORIJADA 2014


GASILCI IN ZAŠČITA, PROSTOVOLJSTVO

| |
14.09.2014      21:03
A A

GASILSKA MENTORIJADA 2014Skupina udeležencev :)
Skupina udeležencev :)
Deli:

Nekaj izkušenj, učenja, izobraževanja in močna želja po deljenju vsega tega z drugimi mentorji gasilske mladine iz vse Slovenije me je pripeljala do izvedbe Gasilske mentorijade 2014. Vikend paket aktivnega učenja, ki je potekal od 5.–9. septembra je med seboj povezal mlade mentorje gasilske mladine iz Prostovoljnih gasilskih društev Blanca, Dragomer, Lahovče, Nove Gorice, Šempeter, Podblica, Iške Loke in Bevke.

Pester urnik nam je zagotavljal raznolike aktivnosti, nove metode dela z mladimi na različne teme, igre, izvedba praktičnih vaj za mladino, evalvacijo lastnega dela, argumentiranje naših stališč in predavanje predsednika mladinske komisije Uroša Leskovarja. Tekom vikenda smo se znašli tudi v različnih realnih vlogah, nalogah, vprašanjih in dilemah s katerimi se mentorji srečujemo vsakodnevno pri organizaciji tekmovanj, urjenju mladine za različna tekmovanja in izvajanju gasilskih krožkov. Vse to nam je z lastno aktivnostjo vsakega udeleženca, skupinskim ter skupnim delom uspelo odlično realizirati. Kar nekaj udeležencev je dejalo, da po prijavi, ko so prejeli urnik usposabljanja niti približno niso vedeli kako bo vse skupaj potekalo in kaj naj pričakujejo od Gasilske mentorijade 2014. Po koncu vikenda pa so bili prav vsi navdušeni in pozitivno presenečeni. Ena izmed udeleženk je ob končni evalvaciji zapisala: »Skupaj smo dokazali, da starost ni ovira, če imaš željo in voljo lahko dosežeš svoje sanje.« Vsekakor se z ugotovitvijo udeleženke tudi strinjam, saj je delo s tako mlado ekipo, katero smo skupaj sestavljali, eno samo veliko veselje, hkrati pa tudi dokaz, da se nam za mlade v gasilski organizaciji ni potrebno bati. Vsi predsedujoči in poveljujoči pa se morajo zavedati le dejstva, da nam morajo naše sanje in želje pomagati uresničiti. Mentorji se prevečkrat znajdemo na točki, ko smo polni zamisli, idej in motivacije pa ne vemo kako to izpeljati, ne da bi naleteli na negodovanje ostalih članov gasilske organizacije. Mentorji, ne pozabite da je potrebno pri svojem delu vztrajati, biti pogumen in včasih tudi drzen. Slej kot prej se vam bo vse skupaj pozitivno povrnilo. Saj veste ne delamo vse to le zaradi sebe in društva ampak zaradi zadovoljstva otrok–njihov nasmeh in sreča sta najpomembnejša.

Vsi mentorji, ki se nam tokrat zaradi različnih razlogov niste pridružili na gasilski mentorijadi ste vsekakor vabljeni prihodnje leto. Po mnenju tokratnih udeležencev bi se moral takšnega usposabljanja udeležiti prav vsak mentor, saj le tako lahko prispevamo h kakovostnejšemu delu z mladimi. Mentorji, upajte si iti izven meja svojega društva, »malo leteti« po neznanem področju in na koncu pristati na realnih tleh z obilico novih izkušenj in znanj.

Na snidenje v letu 2015.

Organizatorka gasilske mentorijade in mentorica mladine v PGD Bevke, Nika Dolinar
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 455
Izšla: 18.12.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Januar 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.01.2018
Danes ni dogodkov.
01.02.2018 | Kino
Kino Vrhnika: OBUPANA
01.02.2018 | Kino
Kino Vrhnika: OBUPANA

Bodite prvi pri oddaji mnenja.