Logo MojaObčina.si
DANES
26°C
11°C
JUTRI
25°C
11°C
Oceni objavo

Dan odprtih vrat vojašnice

Vrhnika, 10. september - Danes je vojašnica Ivana Cankarja na Raskovcu nad Vrhniko odprla svoja vrata. Množica obiskovalcev od blizu in daleč je bila priča latalskim vragolijam in doskoku padalcev z zastavo, nastopila sta garda in Orkester slovenske vojske, zbrane sta nagovorila tudi poveljnik sil SV generalmajor Roman Urbanč in župan Daniel Cukjati. Obiskovalci so si lahko ogledali vojaško tehniko večine rodov, dinamično predstavitev vojaške policije, največ pozornosti pa sta sodeč po dolgih vrstah čakajočih pritegnila vožnja s patrio in ogled notranjosti tanka. Nihče ni odšel domov lačen in žejen, kajti za prav vse so pripravili tudi vojaški obrok. Kot je dejal gostitelj poveljnik sil SV Urbanč, bo morda dan odprtih vrat koga navdušil do te mere, da se odloči za vojaški poklic. (gt, foto: gt)

Oglejte si tudi