Logo MojaObčina.si

Vrhnika

DANES
32°C
15°C
JUTRI
33°C
18°C

"AED rešuje življenja"!

Zvoki gasilskih, reševalnih in policijskih siren marsikoga vznemirijo. V takšnem trenutku se nam zastavljajo vprašanja: Kaj se je zgodilo? Kdo potrebuje pomoč in ali se bo vse dobro izteklo?  Ali ste pomislili, da ste v tej zgodbi lahko tudi vi? Lahko v vlogi ponesrečenca ali v vlogi osebe, katera pomaga poškodovancu in lahko celo reši življenje.

V ta namen bomo gasilci PGD Verd odprli vrata gasilskega doma. Prikazali vam bomo osnovne postopke oživljanja. Ne pozabimo, da minute štejejo, izkoristimo jih. Pri svojem delu gasilci uporabljamo tudi AED (avtomatski eksterni defibrilator) s katerim lahko pomagamo ponesrečencu ob srčnem zastoju. Ker je rokovanje z AED preprosto, bi želeli, da bi ga znali uporabljati tudi vi. Pridružite se nam v soboto, 13. aprila 2019, med 10. in 14. uro, na organiziranem strokovnem izobraževanju s področja temeljnih postopkov oživljanja in uporabe AED. Vljudno vabljeni.

Obveščamo vas, da je AED nameščen tudi na gasilskem domu v Verdu!

Z gasilskim pozdravom, na pomoč!

 

PGD Verd

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi