Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

delno oblačno
Danes bo pretežno jasno. Zjutraj in dopoldne se bo po nižinah in ob morju zadrževala megla. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 23 stopinj C.
6°C | 23°C
sreda, 18.10.2017
7°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
4°C | 21°C
petek, 20.10.2017
5°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
6°C | 19°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 7h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
23°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Z GOZDARJEM V GOZD


NOVICE

| |
09.06.2014      18:16
A A

Z GOZDARJEM V GOZD


Konec maja smo se tretješolci z gozdarjem podali na sprehod po gozdu. Gozd smo začutili z vsemi svojimi čutili. Po gozdu sta nas vodila gospod Janez in gospod Jože. Zahvaljujemo se jima za njuno vodenje, znanje in izkušnje, ki sta jih delila z nami.


Deli:

27. 5. 2014 smo po malici šli v gozd. Pred gozdom sta nas že čakala gozdarja.  Učenci 3. a in b-razreda smo se razdelili v dve skupini. Gozdar nam je pokazal različne vrste dreves in prešteli smo letnice v deblu dreves, da smo ugotovili približno starost dreves. Na poti do polja iglavcev nam je povedal, da so vsi storži, ki jih najdemo na tleh, smrekovi, ker se vsi ostali storži na veji razletijo in šele potem padejo na tla. V polju iglavcev nam je gospod gozdar povedal, da je zgornji del iglavcev zelen, spodnji pa posušen. Potem smo šli v gozd. V gozdu so fantje videli podrto drevo. Začeli so plezati po njem. Tudi puncam je bilo zanimivo, zato smo še me začele plezati. Čez nekaj časa smo šli na travnik. Tam se je 3.b-razred bahal, da so jedli jelkino smolo. Postavili smo se v krog ter si drug drugemu zastavljali vprašanja. Ko smo nehali z vprašanji, smo se razvrstili v dve skupini in tekmovali do lesa. Fantje so zmagali. V gozdu si je vsak poiskal svoje drevo in se z njim tudi pogovarjal. Usedli smo se v krog. Gospa Polona je predlagala, da se gremo gozdni orkester. Ko smo prenehali, je vsak dobil eno voščenko in en prazen list. Na njega smo prerisali list in deblo drevesa. Bil je čas, da smo se odpravili v šolo. Bilo mi je zelo všeč.

Lara Jelen, 3. a

 

V torek, 27. 5. 2014, smo se odpravili na gozdno učno pot. Gospod Jože nam je povedal veliko stvari o gozdu. Nato smo si odšli ogledat različna drevesa. Gozdar nam je pokazal, kako se ugotovi, koliko let je staro drevo. Potem smo se odpravili na rob gozda, kjer smo ugotovili, od katerega iglavca je storž. Na koncu dneva smo odšli v velik gozd, kjer smo naredili gozdni orkester. Izbrati si si moral eno drevo ter se z njim pogovarjati, nato pa smo  narisali še njegovo deblo, list ali iglice.

Nika Habjan, 3. a

 

V torek, 27. 5. 2014, smo šli v gozd z gozdarjem. Najprej smo se pogovarjali o gozdu in kaj potrebujejo rastline za rast in življenje. Nato smo se odpravili v gozd, kjer smo se pogovarjali o starih in mladih drevesih. Med hojo nas je gozdar naučil žvižgati na želodove kapice. Gozdar nam je zastavil tudi nekaj zanimivih vprašanj. Pokazal nam je bolezen kostanjev rak, ogledali pa smo si tudi kostanjeve šiške. Videli smo semena smreke, ki so skrita v storžu. Poskusili smo tudi jelkino smolo. V manjši luži smo opazovali žabo. Ko smo se vrnili iz gozda, smo na travniku na Gorici počakali učence 3. a. Tam smo se poslovili od gozdarjev in odšli nazaj v gozd. Poiskali smo si vsak svoje drevo, ga objeli in mu povedali svoje ime. Igrali smo tudi na gozdna glasbila in imeli pravi gozdni orkester.

Filip Roter, 3. b
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vransko!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinski informator Vransko
Številka: 137
Izšla: 29.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
17.10.2017 | Družabni dogodki
LITERARNO DRUŽENJE V NAŠEM DOMU
17.10.2017 | Tečaji in delavnice
VSAKDO LAHKO REŠI ŽIVLJENJE
17.10.2017 | Kultura
S knjižnico po svetu: Čile, Bolivija, Argentina
24.10.2017 | Kultura
Pravljična ura v Občinski knjižnici Tabor
24.10.2017 | Šole in vrtci
PRAVLJIČNA URA S POUSTVARJANJEM
24.10.2017 | Šport
Šola športnega plezanja
17.10.2017 | Družabni dogodki
LITERARNO DRUŽENJE V NAŠEM DOMU
17.10.2017 | Tečaji in delavnice
VSAKDO LAHKO REŠI ŽIVLJENJE
17.10.2017 | Kultura
S knjižnico po svetu: Čile, Bolivija, Argentina
21.10.2017 | Kultura
10. LETNI KONCERT FOLKLORNEGA DRUŠTVA VRANSKO
24.10.2017 | Kultura
Pravljična ura v Občinski knjižnici Tabor

Bodite prvi pri oddaji mnenja.