Logo MojaObčina.si

Vransko

DANES
5°C
-5°C
JUTRI
2°C
-4°C
Deli
2603

Velikonočni pohod generacij PD Vransko

Na velikonočni ponedeljek, 17. 4. 2017, smo se na tradicionalnem pohodu, ki ga organizira Planinsko društvo Vransko, zopet družili planinci vseh generacij. Zbralo se nas je  enajst šolarjev in šolark, en vrtičkar ter  preko dvajset odraslih pohodnikov. Pot so odrasli pričeli že na Vranskem in se podali na Kale, šolarji pa smo se jim tu pridružili.  Semprimožnikovi so vse planince podkrepili s kavo, prigrizki in z dobro voljo. Vodnik pohoda Andrej Semprimožnik je poskrbel, da smo videli »veliko sveta«. Pohodnikom je razkazal  vse lepote Voloških in Merinških gričevij, nas vodil po strmih poteh in nekaterih zanimivih brezpotjih ter poskrbel za čudovite razglede po dolini zelenega zlata. Del poti na Smolnik so markacisti PD Vransko na novo markirali. Ta pot je bila še posebej razgibana. Smolnik je vrh, visok 1002 m, in na zahodu smelo zapira vas Vologo. Pod Smolnikom je bilo poskrbljeno za toplo malico – golaž. Bil je tako okusen, kot bi ga jedli na Čreti (pa saj so ga skuhali njihovi oskrbniki). Pot proti Jeseničnikovemu studencu je bila posejana s polno smeha zadovoljnih planincev in z nekaj sončnimi kapljami. Ravno toliko, da smo preverili, ali vsa oprema za dežne razmere še vedno zaseda prostor v naših nahrbtnikih.

 Zadnji del poti na Vransko so zaključili le najbolj izkušeni planinci, saj so šolarje v Merinci pri kapeli čakali starši. Vsem šolarjem je za tako vztrajnost potrebno čestitati, saj so hodili kar pet ur, še posebej pa si čestitke zasluži najmlajši udeleženec Lian.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!